Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
DLA MIESZKAŃCÓW

Depesza literacka – opowieści

Depesza literacka - opowieści

Depesza literacka - opowieści

16.04.2020 r.

Biblioteka Gdynia w kolejnej depeszy literackie proponuje opowieści. Zarówno słuchanie opowieści innych, jak i zbieranie opowieści własnych.
 
Unka Odya "Brom"
O godz. 18.00 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki online. Na tapetę idzie komiks "Brom", którego autorką jest Unka Odya. Weźmie ona udział w rozmowie.
Debiutancki album Unki Odyi jest komiksem o istotach, które żyją tuż obok nas. Określa się je jako „nadnaturalne”, „nadprzyrodzone”, „magiczne”. Większość ludzi uważa, że takie stworzenia w ogóle nie istnieją – co najwyżej w mitach lub legendach. Brom wie, że one są prawdziwe. Potrafi je dostrzec. Słyszy, co mówią. I musi sobie jakoś z tym radzić. Nie jest sam. Jego matka jest przecież wiedźmą, a kuzynce… trochę zbyt łatwo przychodzi odbieranie życia. (opis za wyd. Wydawnictwo 23).
Unka Odya "Brom"
 
"Ballady osiedlowe"
Teatr Gdynia Główna szuka opowieści mieszkańców ZOH-u, czyli rejonu ulic Zamenhofa i Opata Hackiego. Powstaną z nich "Ballady osiedlowe".
Teatr Gdynia Główna znowu wgryza się w tkankę miasta, by odnaleźć mało znane historie z gdyńskich dzielnic. Nasz najnowszy projekt „Ballady osiedlowe” to wyprawa we wciąż nieodkryte zakamarki miasta w poszukiwaniu fascynujących opowieści mieszkańców. W ramach projektu stworzymy spektakl o ZOH-u, do którego scenariusz napisze Salcia Hałas, laureatka Nagrody Literackiej Gdynia 2017. Aby mogło się to wydarzyć, potrzebujemy historii – Waszych historii – na ich podstawie powstanie scenariusz sztuki, którą wystawi dla Was w lepszych czasach Teatr Gdynia Główna.
Ballady osiedlowe o ZOH-u
 
Łowcy Słów "Legendy Indian Ameryki Północnej"
Łowcy Słów zapraszają na słuchowisko "Legendy Indian Ameryki Północnej" w odcinkach.
Słuchowisko to okazja by uczcić setną rocznicę urodzin Sat-Okh - Długie Pióro - Stanisława Supłatowicza, syna wodza plemienia Shawnee,
Legendy Indian Ameryki Północnej

Radioman, źródło: Biblioteka Gdynia 
Za jakimi dźwiękami tęsknicie? O to pytają autorki projektu "Nie słyszę", radiomanki Katarzyna Michalak i Magda Świerczyńska-Dolot. I zachęcają do przysyłania swoich dźwiękowych opowieści o dźwiękach, które zniknęły z naszego życia w czasie izolacji. Będą one umieszczane na blogu, a potem złożone w jedną wspólną opowieść o tęsknocie.
Nie słyszę