Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia
DLA MIESZKAŃCÓW

Depesza literacka – Przekrój, proza, poezja, podróże, prawo

Wisława Szymborska, Martyna Skura, Sylwia Chutnik.

Wisława Szymborska, Martyna Skura, Sylwia Chutnik.

10.04.2020 r.

Biblioteka Gdynia poleca na wtorkowe popołudnie i wieczór wiersze Szymborskiej, prozę Chutnik, porady prawne i podróże.
 
Sylwia Chutnik. Źródło: Empik
Premiera książki Sylwii Chutnik pt.: "Cwaniary" online na facebookowej stronie Empiku.
W czasie epidemii Empik przenosi spotkania autorskie do sieci. Rozmowę z Sywlią Chutnik poprowadzi Olga Wróbel (@Kurzojady).
Nowe wydanie kultowego bestsellera „Cwaniary” pokazuje kobiety, które mają swoją dumę, #zasady i pierwsze powiedziały dość! Halinie brzuch przeszkadza na tyle, że nie może już sobie pozwolić na walkę wręcz. Radzi sobie metalową pałką. Celina delikatnie wykręca ręce i stosuje ulubiony chwyt, aż człowiekowi łzy stają w oczach. Bronka potrafi wyprowadzić perfekcyjny cios, choć nosi szpilki i służbową garsonkę. Stefa ma fioletowy siniak pod okiem i dwójkę dzieci. Mści się powoli, elegancko. Mokotowski gang kobiet pomści niewybaczalne krzywdy i nigdy się nie podda. Nie przyjmuje skarg i zażaleń. Ratuje #kobiety uwięzione między odkurzaczem i pralką. Słyszy każdą wołającą o pomoc. Kiedy nie możesz już ukryć siniaków, a rozpacz wygrywa z wściekłością, superbohaterki wlatują przez otwarte okno i biorą cię w ramiona. (opis Empik)
Dziś o 18.00.
Sylwia Chutnik "Cwaniary"
 
Wisława Szymborska, fot. Mariusz Kubik (wikipedia.org) 
Sto pociech, czyli Szymborska na czas kwarantanny.
Na stronie Fundacji Wisławy Szymborskiej znajdziemy wiersze poetki w interpretacji znakomitych aktorek i aktorów, nagrywane przez nich w domach.
Wiersze Wisławy Szymborskiej
 
Przekrój
Kwartalnik Przekrój udostępnił bezpłatnie cyfrową wersję wiosennego numeru:
Za wiosnę naszą i waszą! Nowy numer już do czytania, a w nim euforia, entuzjazm, radość, ale też akceptacja. Szczególne miejsce tej wiosny przyznajemy dzieciom. A ze spraw materialnych: kwiaty, kryształy i ptaki. Nad wszystkim czuwał Karol Darwin.
Kwartalnik Przekrój
 
Martyna Skura fot. Justyna Gieleta, źródło: lifein20kg.com
Podcast Life in 20 kg o powrocie do ojczyzny po długiej nieobecności.
To już drugi odcinek podcastu podróżniczki Martyny Skury prowadzącej stronę lifein20kg.com . Tym razem Martyna Skura opowiada o szoku kulturowym, co się w zasadzie dzieje z nami podczas wyjazdu oraz jak to jest wrócić do ojczyzny, która nie jest już naszym krajem.
Podcast Martyny Skury
 
Porady prawne, fot. freepik
Dla poszukujących porad prawnych - blog prawniczek prowadzących "Poniedziałki z prawem" w Bibliotece Śródmieście. Radczynie prawne Hanna Woźniak i Emilia Robak wyjaśniają na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy w obliczu epidemii i przedstawiają najważniejsze założenia specustawy antykryzysowej.
Temida w firmie