DLA MIESZKAŃCÓW

Depesza literacka – Światowy Dzień Ziemi

Depesza literacka na Światowy Dzień Ziemi // źródło: Biblioteka Gdynia

Depesza literacka na Światowy Dzień Ziemi // źródło: Biblioteka Gdynia

22.04.2020 r.

Propozycje literacko-kulturalne od Biblioteki Gdynia i Gdyni Kulturalnej na Światowy Dzień Ziemi są nie tylko ekologiczne, ale także humanistyczne i rodzinne.
 
Pakiet edukacyjny z okazji Światowego Dnia Ziemi, źródło: ekokalendarz.pl
Pakiet edukacyjny z okazji Światowego Dnia Ziemi od Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”.
W pakiecie m.in: pomysły na przyrodnicze poszukiwania i obserwacje dla dzieci i dorosłych, zabawy z poznawania przyrody różnymi zmysłami, przyrodnicze zabawy plastyczne i wiele innych. Pakiet skierowany jest zarówno dla nauczycieli, jak i dla rodziców, chcących pomysłowo spędzić czas w lesie czy na łące, a także dla młodych duchem dorosłych.
Pakiet edukacyjny
 
Warsztaty eko kosmetyki
Gdynia Kulturalna zaprasza na warsztaty EKO GDYNIA - eko kosmetyki, które poprowadzi Izabela Ryska.
Każdy warsztat w postaci filmu będzie trwał 15-30 min. Uczestnicy dowiedzą się jak krok po kroku stworzyć naturalne kosmetyki. Dostaną informacje gdzie kupić poszczególne składniki, aby stworzyć swoje produkty.
Środa 22 kwietnia, 18.00.
Eko kosmetyki na Gdynia Kulturalna
 
"Poetka z Arabii", źródło: Amnesty International Polska
Pokaz filmu "Poetka z Arabii" (reż. Stefanie Brockhaus, Andreas Wolff) od Amnesty International Polska i Millennium Docs Against Gravity w ramach cyklu #Człowiekwkinie online.
Bronią poetki Hissy Hilal, są słowa. Kobieta decyduje się wziąć udział w telewizyjnym show „Million’s Poet”, nadawanym w Abu Dhabi, największym konkursie poetyckim w świecie arabskim, zdominowanym przez mężczyzn. W swojej poezji Hissa krytykuje patriarchat i ekstremizmy. Jak zdobyła wiedzę i odwagę, aby zaryzykować swoje życie i wkroczyć na scenę?
Start – środa 22 kwietnia o godz. 20.00
Poetka z Arabii
 
Gry rodzinne, źródło Wydawnictwo Rebel
Bezpłatne gry w formacie print&play od Wydawnictwa Rebel.
Print&play oznacza, że każdy może wydrukować gry i korzystać z nich bezpiecznie bez wychodzenia z domu. Wśród dostępnych produktów znajdziecie wybrane przez Asmodee najpopularniejsze gry familijne od popularnych Dobble, aż do domowego escape roomu, czyli Unlocka. Każda z gier dostępnych na stronie oferuje zupełnie różne doświadczenia związane zarówno z rywalizacją, jak i współpracą z pozostałymi domownikami. Niezależnie od wieku uczestników, wspólna zabawa pozwoli trenować umysł, a jednocześnie ma wiele zalet społecznych.
Gry Wydawnictwa Rebel