DLA MIESZKAŃCÓW

Drive&Go-Thru przy Gdynia Arenie od soboty

Nowy punkt pobrań Diagnostyki powstaje przy ul. K. Górskiego 2, fot. Kamil Złoch

Nowy punkt pobrań Diagnostyki powstaje przy ul. K. Górskiego 2, fot. Kamil Złoch

06.11.2020 r.

Od soboty, 7 listopada w naszym mieście rusza kolejny punkt pobrań Drive&Go-Thru. Zlokalizowany będzie przy ul. Kazimierza Górskiego 2. To punkt o profilu wymazowym, czyli ukierunkowany jedynie na badania w kierunku SARS-CoV-2. Zgłaszać mogą się tam zarówno piesi, jak i zmotoryzowani.


Dzięki współpracy laboratorium medycznego Grupy Diagnostyka z miastem powstał kolejny punkt pobrań wymazów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Nowe Drive&Go-Thru znajduje się między Centrum Handlowym „Riviera” a halą widowiskowo-sportową Gdynia Arena przy ul. Kazimierza Górskiego 2.


-  W obecnym punkcie pobrań Diagnostyki przy ul. Wendy praktycznie codziennie bada się około 300 osób. Dlatego też podjęliśmy decyzję o bezpłatnym udostępnieniu Diagnostyce kolejnego punktu, tym razem przy ul. Górskiego, obok Centrum Handlowego „Riviera”. Robimy to przede wszystkim dla komfortu i bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Od 7 listopada zapraszamy gdynian ze skierowaniem od lekarza na bezpłatne badanie, pieszo lub samochodem, również przy ul. Górskiego - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.


Drive&Go-Thru przy ul. Kazimierza Górskiego 2 będzie czynny:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-16:30,
  • w soboty, niedziele i święta w godzinach 8:00-12:30.
Jak informuje Diagnostyka, jeżeli do punktu pobrań przy ul. Górskiego będzie się zgłaszać wielu chętnych, godziny otwarcia zostaną wydłużone.

Kto może zrobić taki test?


Drive&Go-Thru będzie dostępny dla pieszych i zmotoryzowanych. W czasie badania nie trzeba wysiadać z samochodu.

Mieszkańcy Gdyni ze skierowaniem z POZ lub ze szpitala badają się za darmo. Osoby prywatne oraz pracownicy firm mogą taki test wykonać za opłatą.