DLA MIESZKAŃCÓW

Gdyńska firma IT pomaga znaleźć pracę

Platforma do zarządzania rekrutacjami // mat. firmy Traffit

Platforma do zarządzania rekrutacjami // mat. firmy Traffit

24.04.2020 r.

Firma IT z Gdyni postanowiła przyłączyć się do wsparcia w okresie epidemii i wymyśliła akcję „Traffit Pomaga!”, mającą na celu połączyć z rekruterami osoby, które straciły pracę, a także wolontariuszy z instytucjami organizującymi pomoc dla potrzebujących. 

Traffit, gdyńska firma tworząca oprogramowanie do zarządzania rekrutacjami, postanowiła pomóc osobom, które straciły pracę w związku z kryzysem wywołanym koronawirusem, a także podmiotom organizującym pomoc potrzebującym.

- Jako że najbardziej znamy się na rekrutacjach, to stworzyliśmy specjalną bazę kandydatów, łączącą osoby bez pracy z rekruterami - wyjaśnia Adrian Wolak, prezes firmy Traffit. - W bazie mogą także rejestrować się osoby chcące nieść pomoc potrzebującym w tym trudnym okresie.

Okazuje się bowiem, że nie wszyscy redukują zatrudnienie. Jest wiele firm, które właśnie teraz poszukują pracowników.
Potrzebni są między innymi programiści (e-commerce, telemedycyna), pracownicy branży dystrybucyjnej (e-sklepy) oraz pracownicy handlu (supermarkety).

Poza tym obostrzenia związane z pozostawaniem w domu sprawiły, że wiele osób ma teraz więcej czasu i chce go poświęcić na wolontariat.

- Dostęp do bazy kandydatów ma kilka tysięcy sprawdzonych przez nas rekruterów - tłumaczy Adrian Wolak. - W dużej części są to osoby, które na co dzień korzystają z Traffita, ale nie tylko. Nawiązujemy też współpracę z instytucjami organizującymi pomoc i poszukującymi wolontariuszy.

Chociaż akcja „Traffit Pomaga!” trwa od niedawna, to dołączyło do niej prawie 300 firm, a w bazie zarejestrowało się już ponad 1400 kandydatów oraz kilkudziesięciu wolontariuszy. Dzięki tej akcji zatrudniono już nawet dwóch pracowników.

- Takie inicjatywy są jak najbardziej wskazane - mówi Ewa Andziulewicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni. - Proces rekrutacji sam w sobie nie został zatrzymany, na stronie urzędu również wciąż mamy dostępne oferty pracy. Wprawdzie ostatnio, z powodu istniejącej pandemii, nie kierujemy nikogo na rozmowy kwalifikacyjne, ale osoby, które są u nas zarejestrowane, w takim rejestrze pozostają. Inna kwestia, że nie wzrasta jakoś lawinowo liczba rejestrujących się, statystyki są zbliżone do tych z ubiegłego roku - dodaje dyrektor.

Jak zarejestrować się w bazie Traffit?


Wystarczy wejść na stronę www.traffit.com/pomagamy i wybrać opcję Szukam pracy lub Szukam wolontariatu.
Rejestracja jest bezpłatna, a o bezpieczeństwo danych dba Traffit.

Z kolei firmy i instytucje mogą zgłaszać się do programu poprzez formularz zgłoszeniowy udostępniony na tej samej stronie.

- Gorąco zachęcamy wszystkich szukających pracy bądź chcących podarować swój czas, a także firmy i instytucje do rejestracji. Razem możemy więcej! - kończy Adrian Wolak.

Traffit sp. z o. o. działa od 2015 roku w gdyńskim Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Z rozwijanego przez firmę narzędzia do rekrutacji korzysta ponad 5 tysięcy rekruterów na całym świecie, między innymi w firmach Randstad, Volkswagen oraz GiGroup.