DLA MIESZKAŃCÓW

Głośne #zostańwdomu na ulicach Gdyni

Z radiowozów Straży Miejskiej odtwarzany jest specjalny komunikat // fot. Magdalena Czernek

Z radiowozów Straży Miejskiej odtwarzany jest specjalny komunikat // fot. Magdalena Czernek

26.03.2020 r.

Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych” – komunikaty takiej treści, odtwarzane z radiowozów Straży Miejskiej, można od dzisiaj usłyszeć na ulicach Gdyni. To kolejna inicjatywa miasta realizowana w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Wkrótce do tych działań prewencyjnych dołączy też gdyńska policja.
 
Od środy, 25 marca Straż Miejska ruszyła z akcją emisji specjalnych komunikatów skierowanych do mieszkańców Gdyni. Zachęcają one, aby zostać w domu, a ewentualne wyjścia ograniczyć do niezbędnego minimum. Dokładny komunikat brzmi:
 
„Szanowni Państwo, tu Straż Miejska. W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami zachowując dystans co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych”.


 
Strażnicy miejscy odtwarzają je z radiowozów nie tylko w centrum, ale również w gdyńskich dzielnicach i na osiedlach. W różnych częściach miasta będzie można je usłyszeć w dni powszednie między godz. 10.00 a 20.00, a także w weekendy od godz. 11.00 do godz. 19.00.
 
Do takich prewencyjnych działań dołączy też gdyńska policja.
 
Radiowozy ze specjalnym komunikatem wyjadą na ulice jutro, najdalej w piątek. Będą jeździły w okolicach popularnych i często uczęszczanych przez mieszkańców i turystów miejsc, jak np. parki, skwery czy bulwar – mówi asp. szt. Jarosław Biały z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
 
Podczas patroli strażnicy miejscy będą także bacznie obserwować teren i interweniować, gdy natrafią na zbyt duże skupisko ludzi. Przypominamy, że według nowych zasad bezpieczeństwa obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób (wyjątkiem są rodziny).
  • Z radiowozów Straży Miejskiej odtwarzany jest specjalny komunikat // fot. Magdalena Czernek
  • Z radiowozów Straży Miejskiej odtwarzany jest specjalny komunikat // fot. Magdalena Czernek