Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
DLA MIESZKAŃCÓW

Hospicjum z pomocą od miasta

fot. Sławomir Okoń

fot. Sławomir Okoń

17.04.2020 r.

Najpotrzebniejsze środki ochrony w postaci jednorazowych rękawiczek, płynu dezynfekującego czy masek trafiły dziś do Hospicjum im św. Wawrzyńca na Oksywiu. To – w dobie epidemii koronawirusa – kolejna z form wsparcia Urzędu Miasta dla gdyńskiej placówki, jej pracowników i podopiecznych.

Rękawiczki, maseczki, płyn do dezynfekcji – to w czasach epidemii zestaw niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa i powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Paczkę z tymi produktami otrzymało dziś gdyńskie Hospicjum im św. Wawrzyńca na Oksywiu.

- Hospicjum im. św. Wawrzyńca to miejsce, które jest nam wszystkim niezwykle bliskie. Placówka od wielu lat niesie pomoc i wsparcie dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji zdrowotnej. Jest dla nas czymś naturalnym, że w tych trudnych czasach staramy się sobie pomagać, dlatego natychmiastowo podjęliśmy decyzję o wsparciu Hospicjum. Jestem przekonany, że przekazane dziś środki ochrony ułatwią funkcjonowanie placówki w tych niełatwych czasach epidemii – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Transport ze środkami ochrony trafił do Hospicjum dziś po południu. Dzięki wsparciu miasta personel placówki będzie mógł skorzystać z:
  • 5000 par rękawiczek jednorazowych,
  • 100 litrów płynu do dezynfekcji powierzchni,
  • 2500 masek ochronnych,
  • 500 masek filtrujących (typu FFP2).
fot. Sławomir Okoń

- Środki przekazane przez miasta posłużą do ochrony naszych chorych, którzy są szczególnie podatni na niebezpieczeństwo przez swoją chorobę nowotworową. Maseczki ochronne, środki do dezynfekcji i rękawiczki są nam obecnie bardzo potrzebne. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że Gdynia pamięta o Hospicjum – komentuje ks. Grzegorz Miloch, dyrektor Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni.Stowarzyszenie Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni funkcjonuje od 1987 roku. Swoją opieką obejmuje osoby nieuleczalnie chore oraz ich rodziny. Od 2001 roku przyjmuje podopiecznych również w placówce stacjonarnej dla dorosłych oraz – od 2014 roku – w hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań”. Obie placówki mieszczą się przy ul. Dickmana na Oksywiu.