DLA MIESZKAŃCÓW

Informacja dla rodziców ws. opłat za żłobki

fot. pexels.com

fot. pexels.com

06.04.2020 r.

Przypominamy, że od 1 kwietnia nie są pobierane opłaty od rodziców dzieci, które korzystają z gdyńskich żłobków publicznych. Natomiast płatności wniesione za marzec zostaną zaliczone na poczet przyszłych usług. Taką decyzję podjęto na czas trwającej pandemii. Rekomendacje w tej sprawie przekazano już dyrektorom miejskich placówek.

W ramach walki z trwającą pandemią miejskie żłobki są zamknięte od 12 marca do odwołania. Opłaty za pobyt i wyżywienie dzieci w tych placówkach, uiszczone w marcu, zostaną naliczone, proporcjonalnie do czasu, kiedy żłobki publiczne nie działały, jako opłata za przyszłe usługi. Natomiast od 1 kwietnia zawieszono pobieranie płatności od rodziców oraz opiekunów dzieci korzystających z tych placówek publicznych.

Środki te zostaną automatycznie zaksięgowane i przeznaczone jako kwota uiszczona przez rodziców za działania opiekuńcze, które będą realizowane po wznowieniu działalności żłobków. Mamy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej i że te placówki znowu będą działać tak, jak to było dotychczas w standardowej formule – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.Chodzi dokładnie o żłobek Niezapominajka w Śródmieściu oraz jego filie na Pogórzu oraz Dąbrowie, a także o żłobek Koniczynka na Cisowej i jego filię na Witominie. Wszystkie placówki opiekują się łącznie 527 dziećmi.

Naliczenie opłat nastąpi po wznowieniu świadczenia usług przez gdyńskie żłobki.