Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia
DLA MIESZKAŃCÓW

Każdy grosz się liczy. Trwa zbiórka #PomocnaDłońRiviery

Centrum Riviera we współpracy ze stowarzyszeniem In gremio z Gdyni zachęca do pomocy i udziału w zbiórce na rzecz Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. / fot. mat. prasowe

Centrum Riviera we współpracy ze stowarzyszeniem In gremio z Gdyni zachęca do pomocy i udziału w zbiórce na rzecz Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. / fot. mat. prasowe

21.04.2020 r.

Każdy grosz jest na wagę złota. Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni potrzebuje wsparcia w walce z koronawirusem. Centrum Riviera we współpracy ze stowarzyszeniem In gremio z Gdyni zachęca do pomocy i udziału w zbiórce w ramach akcji #PomocnaDłońRiviery.

Dla własnego bezpieczeństwa większość z nas zostaje w domach, podczas gdy inni - w tym lekarze, sanitariusze i medycy - walczą o życie chorych na COVID-19. Do grona cichych bohaterów należy m.in. cały zespół Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni - jednej z dwóch placówek w całym Trójmieście, do których trafiają obecnie osoby zakażone koronawirusem i wymagające hospitalizacji.  

Życie pacjentów zależy od profesjonalnego sprzętu medycznego wysokiej jakości, dlatego część pieniędzy ze zbiórki przeznaczona będzie na zakup respiratora. Druga część zebranych środków organizatorzy przeznaczą na zakup środków ochrony osobistej, takich jak gumowe rękawiczki, maseczki, przyłbice, kombinezony, gogle. Wszystko, co stanowi dzisiaj sprzęt deficytowy i drogi, a tak potrzebny w walce o życie.

- Połączmy siły, byśmy razem mogli wspomóc szpital i dostarczyć lekarzom niezbędne środki do walki z wirusem! Pomóżmy im chronić siebie, by oni mogli walczyć o życie innych – apelują organizatorzy na stronie zbiórki.

Dołącz do zbiórki na stronie: www.pomagam.pl/pomocnadlonriviery - każda pomoc się liczy!

- Każda forma pomocy jest teraz na wagę złota. Coraz więcej firm, a także osób prywatnych, angażuje się w działania, które mają przynieść ukojenie i wsparcie w tym trudnym dla wszystkich czasie. Akcja Pomocna Dłoń Riviery to kolejny przykład tego, jak w tych trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć. Dziękujemy inicjatorom akcji oraz wszystkim wolontariuszom, to piękny gest, który zostanie zapamiętany – mówi prezydent miasta Wojciech Szczurek.

Zbiórka organizowana jest w ramach akcji Pomocna Dłoń Riviery. To szereg działań skupiających się na pomocy osobom i instytucjom, które potrzebują wsparcia na skutek pandemii. Celem akcji jest wsparcie lokalnej społeczności - osób starszych, ubogich, szpitali oraz ratowników medycznych, a także dzieci z rodzin potrzebujących. Organizatorem zbiórki jest stowarzyszenie In gremio z Gdyni.