Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia
DLA MIESZKAŃCÓW

Kupuj z dowozem na Halach Targowych

fot. materiały UM Gdyni / archiwum

fot. materiały UM Gdyni / archiwum

01.04.2020 r.

Hale Targowe – jedne z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście i ulubione miejsce na zakupy wielu gdynian. W dobie epidemii koronawirusa oraz w związku z ograniczeniami dotyczącymi handlu na targowiskach kupcy z gdyńskich Hal postanowili wyjść naprzeciw swoim stałym klientom. Kilku z nich rozpoczęło właśnie akcję #halenadowóz, w ramach której można zamówić produkty z dostawą do domu.

Któż nie robił kiedyś zakupów w gdyńskich Halach Targowych? Warzywa, owoce, ryby, mięso, nabiał, pieczywo – wszystko świeże i najlepszej jakości. Jednak w związku z epidemią koronawirusa ich kupno może być utrudnione. Rząd wprowadził właśnie ograniczenia dotyczące maksymalnej ilości osób mogących przebywać w obiektach handlowych. W myśl przepisów na targowisku mogą przebywać po 3 osoby na każde stoisko czy stragan.

Kupcy z gdyńskich Hal dostosowują się do nowych realiów. Część z nich ogłosiła właśnie, że ich produkty będzie można zamówić z dostawą do domu. W akcję włączyło się do tej pory sześć stoisk spożywczych oferujących warzywa, owoce, pieczywo i wypieki.

Każdy z kupców indywidualnie organizuje zasady sprzedaży i dowozów, stąd różnią się one od siebie. Mieszkańcy ochoczo zaczęli zamawiać najpotrzebniejsze produkty, których jakość zachwalają w mediach społecznościowych i dziękują za zaangażowanie sprzedawców.

- Dziękuję, wszystko piękne i smaczne! - pisze pani Sylwia w komentarzu na facebookowym profilu jednego z kupców.

Z kolei pan Sebastian podkreśla społeczną wartość inicjatywy: - Cieszę sie, że pomagacie ludziom w potrzebie - pisze.

Poniżej znajduje się lista stoisk z odnośnikami, gdzie znajdują się podstawowe informacje na temat tego, jak złożyć zamówienie.