DLA MIESZKAŃCÓW

Kwietniowe świadczenia tylko przelewem

fot. pexels.com

fot. pexels.com

06.04.2020 r.

Zasiłki rodzinne, pielęgnacyjne czy wychowawcze najlepiej odebrać przelewem. W obecnej sytuacji to najbezpieczniejszy i najszybszy sposób, aby otrzymać te świadczenia. Ich odbiór w gotówce, w kasach Urzędu Miasta lub placówkach banku PKO, jest teraz mocno ograniczony. Dlatego Wydział Spraw Społecznych prosi wszystkie osoby, które pobierały zasiłki w powyższej formie, o zgłoszenie się telefonicznie lub mailowo i podanie numeru rachunku bankowego.

Wszystko w związku z koniecznością minimalizacji zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i zaleceniami maksymalnego ograniczania kontaktu. Urząd Miasta jest nieczynny dla interesantów, natomiast placówki banku PKO pracują w ograniczonym zakresie. Obecnie wypłaty w formie gotówkowej będą możliwe wyłącznie w trzech gdyńskich oddziałach: przy ul. 3 Maja 27/31, przy ul. Narcyzowej 1 oraz przy ul. Wejherowskiej 50.

W Wielki Piątek, 10 kwietnia, wypłaty w powyższych placówkach będą prowadzone od godz. 8.00 do godz. 14.00. Natomiast od 14 do 16 kwietnia świadczenia w formie gotówkowej można tam odebrać w godz. 10.00-17.00. Przypominamy jednocześnie, że między godz. 10.00 a 12.00 wypłaty realizowane będą wyłącznie dla świadczeniobiorców w wieku powyżej 65 lat.
 
Właśnie dlatego zalecane są wypłaty drogą elektroniczną, w formie przelewu. Aby odebrać świadczenia należy wskazać numer rachunku bankowego swój lub innej osoby (np. kogoś z rodziny, przyjaciela, opiekuna itp). Wszystkie dane będą weryfikowane w celu zabezpieczenia wypłat.

Numer konta wraz z danymi osobowymi – PESEL, adres, dane właściciela konta oraz informacje o tym, jakie świadczenia są pobierane i na kogo - trzeba zgłosić telefonicznie pod nr.: 58 668-85-58 lub mailowo na adres: rds@gdynia.pl.