DLA MIESZKAŃCÓW

Na Open'era zapraszamy za rok!

Ubiegłoroczna edycja Open'er Festival w Gdyni, fot. Karol Stańczak

Ubiegłoroczna edycja Open'er Festival w Gdyni, fot. Karol Stańczak

29.04.2020 r.

Tegoroczna edycja Open’er Festival nie odbędzie się – na muzyczne emocje na najwyższym poziomie trzeba będzie poczekać do lata przyszłego roku. To wspólna decyzja organizatorów festiwalu i władz miasta, którzy stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo uczestników i mieszkańców. Ważność zachowają już kupione bilety na tegoroczną edycję.

Setki występów wschodzących gwiazd i niezastąpionych legend. Koncerty, którymi zachwycał się cały świat. Dziesiątki tysięcy festiwalowiczów, którzy co roku przyjeżdżali do Gdyni po muzyczne emocje z najwyższej półki. Open’er Festival stał się na przestrzeni kilkunastu lat marką rozpoznawalną w całej Europie.

W tym roku czeka nas przerwa – pierwsza od 2002 roku. Obecna sytuacja wymusiła na organizatorach Open’er Festival 2020 decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji słynnego już festiwalu. Decyzję oficjalnie ogłoszono 29 kwietnia. Przyczyną jest trwający w globalnej skali kryzys epidemiologiczny.

Bezpieczeństwo na pierwszym planie


Organizator, Alter Art jest w swojej opinii zgodny z władzami Gdyni i postanowiono, że najważniejszym priorytetem musi być zdrowie i bezpieczeństwo uczestników oraz samych mieszkańców. Dlatego tegoroczny Open’er, pierwotnie zaplanowany na datę od 1 do 4 lipca został odwołany, ale jednocześnie zapowiedziano termin kolejnej edycji – od 30 czerwca do 3 lipca 2021 roku.

- Jeszcze dwa miesiące temu byłem przekonany, że zaproszę państwa do Gdyni na kolejną edycję jednego z najlepszych festiwali muzycznych na świecie. Życie napisało jednak inny scenariusz. W obliczu pandemii wydarzenie gromadzące dziesiątki tysięcy gości z całego globu nie może się odbyć. Bezpieczeństwo mieszkańców miasta i naszych gości jest dla mnie najważniejsze. Decyzja podjęta wspólnie z Alter Artem jest zatem oczywista. Liczę, że w przyszłym roku spotkamy się z jeszcze większą energią i jeszcze większą radością – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.


Bilety nadal ważne, przyszła edycja - spektakularna


Odwołanie tegorocznego Open’era oznacza, że wcześniej zakupione bilety zachowują ważność do kolejnej edycji festiwalu. Ich zatrzymanie i wykorzystanie w przyszłym roku to wsparcie dla przeżywającej trudny czas branży muzycznej i festiwalowej. Jednocześnie będzie to gwarancja najlepszej ceny – na przyszłoroczną edycję w sprzedaży niedostępne będą opcje Fantix i Early Bird Tickets. Sprzedaż wejściówek na Open’er Festival 2021 ruszy natomiast już 1 lipca.

Alter Art zapewnia, że przygotowany na ten rok imponujący line-up artystów częściowo zostanie zachowany na kolejną edycję, która m.in. właśnie z tego względu ma być wyjątkowo spektakularna.

- Wykorzystamy ten czas dobrze. Będziemy z wami w nieustannym kontakcie, mamy sporo nowych pomysłów i zaczynamy wspólne przygotowania do edycji 2021! Dobra wiadomość jest też taka, że tegoroczny program w większości powróci w przyszłym roku, uzupełniony o sporo nowych elementów. Uważajcie na siebie i dbajcie o innych, wspierajcie tych, co na pierwszej linii i pomyślcie o tym, jaki Open'er 2021 będzie miał smak po 24 miesiącach rozłąki od poprzedniej edycji, kiedy z pozoru najprostsze rzeczy nabiorą zupełnie nowego wymiaru! - zapowiada Mikołaj Ziółkowski, szef agencji Alter Art - organizatora Open’er Festival.

Więcej bieżących informacji na temat m.in. sprzedaży biletów na przyszłoroczny Open’er Festival można szukać na stronie internetowej www.opener.pl.

Przez 19 lat Open'er stał się jednym z najważniejszych elementów lata w Polsce, kilkakrotnie nagradzany jako Best Major Festival w Europie, buduje kolejne pokolenia festiwalowiczów. Co roku na lotnisku Gdynia-Kosakowo, od zera i po wielu miesiącach przygotowań, powstaje festiwalowy świat, w którym przez kilka dni pojawia się od 120 do 140 tysięcy ludzi. Niezwykle zaangażowana open’erowa społeczność cieszy się wolnością, a muzyka przenika się z teatrem, kinem, muzeami, modą oraz dyskusjami na najważniejsze tematy obywatelskie. Na samym festiwalu pracuje blisko 8000 osób.