DLA MIESZKAŃCÓW

Łóżka od WOŚP dla gdyńskiego szpitala

Jedno z nowoczesnych łóżek, które trafiło do Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni jako dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy // fot. Szpitale Pomorskie

Jedno z nowoczesnych łóżek, które trafiło do Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni jako dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy // fot. Szpitale Pomorskie

02.12.2020 r.

Dwadzieścia nowoczesnych łóżek trafiło właśnie na oddział zakaźny Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Będą służyć pacjentom zakażonym koronawirusem. Ten wyjątkowo cenny obecnie dar przekazała gdyńskiej placówce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.


Szpital Morski im. PCK w Gdyni od rana przyjmuje prezenty. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obdarowała go właśnie nowoczesnym wyposażeniem. Chodzi o 20 łóżek o wartości ponad 300 tysięcy złotych. Trafią one na oddział zakaźny, gdzie już od dziś będą z nich korzystać pacjenci zarażeni Covid-19.

– To dla nas bardzo duża i ważna pomoc. Łóżka są specjalistyczne, z możliwością samodzielnego regulowania wysokości. Z pewnością przyczynią się do tego, że pacjenci będą mieli bardziej komfortowe warunki. To również udogodnienie dla personelu szpitala – mówi Małgorzata Pisarewicz, dyrektor ds. komunikacji społecznej i promocji Szpitali Pomorskich.

Oddział zakaźny działa w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni od 12 listopada. Jest tam 48 łóżek, w tym 6 respiratorowych, dla pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy wymagają hospitalizacji. W tej chwili większość miejsc jest zajęta. Nowe łóżka zastąpią te już wysłużone.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga wielu szpitalom w całej Polsce. W październiku fundacja zapowiedziała, że kupi łóżka dla nowo powstających oddziałów, których celem będzie walka z Covid-19. W ten sposób chciała wesprzeć placówki medyczne i jednocześnie zapewnić ciągłość leczenia pacjentów z innymi problemami zdrowotnymi niż koronawirus. Gdyński szpital jest jednym z beneficjentów tej pomocy.

– To wielki dar serca. A nie od dziś wiadomo, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ludzie, również gdynianie, którzy wspierają tę szczytną akcję. Dziękujemy darczyńcom, wszystkim osobom, którzy co roku dokładają cegiełkę podczas styczniowego Wielkiego Finału – dodaje Pisarewicz.
  • Białe łóżko na kółkach z przyklejonym po prawej stronie logiem akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stoi na parkingu przed Szpitalem Morskim im. PCK w Gdyni. W tle zaparkowane samochody // fot. Szpitale Pomorskie
  • Dwóch mężczyzn stoi na ruchomej platformie ciężarówki zaparkowanej przed Szpitalem Morskim im. PCK w Gdyni, trzymają zapakowane w folie białe łóżka szpitalne // fot. Szpitale Pomorskie