DLA MIESZKAŃCÓW

Maseczki od branży oświetleniowej

4 tys. maseczek dla miasta przekazały dwie firmy oświetleniowe // zdjęcie przykładowe pixabay.com

4 tys. maseczek dla miasta przekazały dwie firmy oświetleniowe // zdjęcie przykładowe pixabay.com

15.04.2020 r.

Sytuacja w której się wszyscy znaleźliśmy, choć bardzo trudna, to jednak daje nadzieję i przywraca wiarę w człowieka. Od początku epidemii już niejednokrotnie mogliśmy przekonać się o tym, że w trudnych chwilach potrafimy się zatrzymać, zjednoczyć i nieść pomoc. Przyłbice, maseczki, żele dezynfekujące, to tylko niektóre z wielu darów serca dla gdynian. Do tego grona dołączają dwie firmy przekazując 4 tys. maseczek dla najbardziej ich potrzebujących.

Respiratory, maseczki, kombinezony, przyłbice, płyny dezynfekujące dostarczane m.in. przez miejskie jednostki, uczelnie, ośrodki naukowe, prywatne firmy i osoby, a także harcerzy, to tylko niektóre z darów dla tych, dla których są one niezbędne do walki z epidemią. Pomoc jednak nie ustaje. Kolejna partia 4 tys. maseczek trafi do najbardziej ich potrzebujących dzięki dwóm firmom: gdyńskiej firmie Wonderful Lighting, będącej producentem profesjonalnego oświetlenia dekoracyjnego oraz multimedialnych iluminacji świątecznych, które m.in. mogliśmy podziwiać podczas pierwszego gdyńskiego jarmarku świątecznego, a także Iluve z Rumi - sklepu online, oferującego szeroką gamę oświetlenia.

- Na co dzień nasze firmy zajmują się importem i dystrybucją oświetlenia. Wykorzystując nasze relacje biznesowe mieliśmy możliwość sprowadzenia partii masek ochronnych. Nie zależy nam na specjalnym rozgłosie, chcieliśmy zrobić coś dobrego dla naszego miasta, dlatego zdecydowaliśmy się na ich przekazanie do placówek będących w trudnej sytuacji – mówi Patryk Zdrojewski z Wonderful Lighting.

Obie firmy przekazały po 2 tys. maseczek.

- Jako miasto jesteśmy wdzięczni za każdą formę pomocy okazaną naszym mieszkańcom. Podarowane maseczki przekażemy pracownikom służb, które na co dzień pracują na pierwszej linii frontu narażając siebie, by jak najlepiej dbać o zdrowie i życie nas wszystkich – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.