DLA MIESZKAŃCÓW

Medycy nadal korzystają z Drive&Go-Thru na Wendy

Dwóch medyków, w specjalnych kombinezonach, pobiera wymaz na obecność COVID-19 od pacjenta w samochodzie. To tak zwane punkty „Drive&Go-Thru”. Mat. prasowe.

Punkt Drive&Go-Thru w Gdyni wciąż przyjmuje // mat. prasowe

06.05.2020 r.

W specjalnym punkcie pobrań „Drive&Go-Thru” na Wendy na obecność koronawirusa do tej pory bezpłatnie przebadało się ponad 400 medyków. Projekt „Badamy-Wspieramy” działa w mieście od 22 kwietnia. 

Program „Badamy-Wspieramy” to wynik współpracy laboratorium medycznego Grupy Diagnostyka i miasta Gdyni.

W specjalnym punkcie pobrań (niezależnym od szpitali) typu „Drive&Go-Thru” na ulicy T. Wendy 7/9, robione są bezpłatne testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dla medyków oraz odpłatnie dla pozostałych osób, które do takiego badania zakwalifikują się telefonicznie. Koszt testów komercyjnych został obniżony o 50 zł.

Medycy w dalszym ciągu badają się bezpłatnie po okazaniu dokumentu potwierdzającego prawo wykonywania zawodu i po wcześniejszej rejestracji online.

- To niezwykle cenna inicjatywa, dlatego jako miasto popieramy projekt „Badamy-Wspieramy” z nadzieją, że jest to nie tylko duże wsparcie dla personelu medycznego, który jest nam wszystkim niezwykle potrzebny, ale także dobra oferta dla osób indywidualnych, które chcą się zbadać na obecność koronawirusa i dla firm zainteresowanych badaniem swoich pracowników - informuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Testy można wykonać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00, w specjalnym punkcie pobrań typu „Drive&Go-Thru” na terenie parkingu firmy Megadex Expo na ulicy Tadeusza Wendy 7/9 (obok laboratorium Diagnostyki).

Organizatorzy zachęcają kolejne podmioty, aby dołączyły do inicjatywy. Projekt „Badamy-Wspieramy" mogą wspomóc również osoby indywidualne na platformie www.siepomaga.pl

Firmy komercyjne oraz samorządy, które chciałyby dołączyć do programu, mogą skontaktować się telefonicznie lub mailowo z jego koordynatorami:

Jakubem Strzelczykiem - 519 469 026

Grzegorzem Polusem - 663 680 128

• wysyłając maila na adres badamy@diag.pl

Po obniżce koszt testu na koronawirusa wynosi 534 zł.