DLA MIESZKAŃCÓW

Muzyczne wsparcie dla hospicjum

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

23.04.2020 r.

Tegoroczny finał Pól Nadziei będzie inny niż zwykle. Przybierze formę charytatywnego koncertu online. Zagra ponad 20 artystów, którzy zafundują widzom cztery godziny muzycznej uczty na światowym poziomie. Wydarzenie będzie połączone ze zbiórką środków finansowych na rzecz gdyńskiego Hospicjum św. Wawrzyńca. Start w sobotę, 25 kwietnia o godz. 19.00.

Pola Nadziei to wyjątkowa akcja charytatywna, która powstała z myślą o ludziach cierpiących, u kresu życia. Ma ona na celu propagowanie idei wolontariatu i opieki hospicyjnej w społeczeństwie oraz pozyskiwanie datków na rzecz lokalnych hospicjów. Wydarzenie na stałe wpisało się już w gdyńskim kalendarz. Tradycji musi stać za dość i odbędzie się również w tym roku. Jednak ze względu obecną sytuację w zmienionej formie.

Co roku w kwietniu gdynianie otwierają swoje serca i pomagają Hospicjum św. Wawrzyńca podczas charytatywnej zbiórki Pola Nadziei. Do tej pory kwesta odbywała się na ulicach naszego miasta, a wolontariusze wręczali każdemu darczyńcy żonkila. To znak rozpoznawczy tej akcji. W tym roku finał tej szczytnej inicjatywy odbędzie się w nowej formule. 25 kwietnia muzycy z różnych stron świata zagrają charytatywny koncert online, którego pomysłodawcą i koordynatorem jest Maciej Łyszkiewicz, gdyński kompozytor i pianista. Będzie to też doskonała okazja, by wesprzeć gdyńskie hospicjum. Za okazane serca bardzo dziękujemy! – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.Koncert odbędzie się pod hasłem „Muzycy dla hospicjum – Gdyńskie Pola Nadziei”. Wirtualnie, poprzez łączenia online, wystąpią artyści nie tylko z Gdyni i Pomorza, ale i z różnych miast Polski. Nie zabraknie też zagranicznych gości z Francji, Wielkiej Brytanii, Brazylii oraz Stanów Zjednoczonych. To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników muzyki. Zagrają: Aga Skawińska, Beata Bartelik, Iza Kowalewska, Kasia Piasecka, Nika Boon, Aroma, Ziela oraz Rysiek Bazarnik, Krzysztof Duda, Grzegorz Kusio, Maciej Łyszkiewicz, Robert Cichy, THE Q- Maciej Warda, Sławek Dumański, Darek Herbasz, Michał Ciesielski, Krzysztof Puma Piasecki, Joao de Sousa, Nelson Latif, Sławek Rodriguez Porębski, DJ Envee, DJ Eprom, Marcio Faraco oraz DadBand.

Transmisja online będzie dostępna na kanale YouTube Konsulatu Kultury pod linkiem: https://youtu.be/noZugXGdndE. Start w sobotę, 25 kwietnia o godz. 19.00. Koncert potrwa do godz. 23.00.

Całość, ze studia Konsulatu Kultury i Gdyńskiego Centrum Kultury, poprowadzi aktor, reżyser i konferansjer – Tomasz Podsiadły.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się tutaj.

Zbiórka dla hospicjum


Koncert ma charytatywny cel. Będzie on połączony ze zbiórką środków finansowych na bieżące potrzeby pacjentów Hospicjum św. Wawrzyńca dla dorosłych, Domu Hospicyjnego Bursztynowa Przystań dla dzieci oraz domowej opieki dla dorosłych i dzieci.

Wpłat już teraz można dokonywać na specjalnej internetowej zbiórce: https://www.facebook.com/donate/1023027718097961/.

Datki można przekazać również w formie przelewu na konto:

PEKAO S.A. II O/Gdynia 75 1240 3510 1111 0000 4318 2794
z dopiskiem „Pola Nadziei”.Wydarzenie patronatem objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Natomiast producentem koncertu jest Konsulat Kultury.