DLA MIESZKAŃCÓW

Nauka online w gdyńskich żłobkach

Nauka online w gdyńskich żłobkach // mat.prasowe gdyńskich żłobków Niezapominajka i Koniczynka

Nauka online w gdyńskich żłobkach // mat.prasowe gdyńskich żłobków Niezapominajka i Koniczynka

09.04.2020 r.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce gdyńskie żłobki publiczne nie pełnią swojej podstawowej, opiekuńczej funkcji, ale realizują nauczanie zdalne. Dzięki temu najmłodsi gdynianie nie tracą ani chwili i w czasie pobytu w domu m.in. poznają tradycje związane z obchodami Świąt Wielkanocnych, dowiadują się na czym polega recykling, wyklejają kolorowanki, ćwiczą, a także uczą się nowych piosenek i wierszyków. A rodzice, zwłaszcza Ci, którzy pracują zdalnie mogą skorzystać z tego rodzaju wsparcia i mieć pewność, że ich pociechy w tym trudnym czasie rozwijająco i kreatywnie spędzają czas.

Każdego dnia opiekunki z gdyńskich żłobków Koniczynka i Niezapominajka za pośrednictwem narzędzi internetowych udostępniają rodzicom scenariusze pracy z dzieckiem dostosowane do wieku. Proponowane zajęcia mają charakter typowo dydaktyczny, jak również ruchowy, plastyczny czy muzyczny.

Do każdego scenariusza dołączone są listy materiałów potrzebnych do wykonania prac plastycznych, linki do piosenek czy muzyki. Rodzice mogą odsyłać prace wykonane przez dzieci, a dodatkowo nagrane piosenki, filmy czy wierszyki umieszczają w zamkniętych grupach facebookowych. Dzięki przygotowanym zajęciom dzieci mogą ciekawie, rozwijająco i wesoło spędzić czas domowej izolacji, a rodzice mogą skorzystać z gotowych rozwiązań.

materiały prasowe żłobków Koniczynka i Niezapominajka

- Czas domowej izolacji to szczególne wyzwanie dla rodziców, muszących często godzić własną zdalną pracę z zapewnieniem dzieciom ciekawych zajęć edukacyjnych. Dotyczy to również rodziców najmłodszych dzieci. Tym cenniejsze są dla mnie zaangażowanie i kreatywność kadry pedagogicznej z naszych żłobków, która stara się odpowiedzieć zarówno na potrzeby dzieci, jak i rodziców. Wspólnymi siłami możemy zapewnić dzieciom wsparcie i aktywizację nawet w domowych warunkach – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Mimo że dzieci w żłobkach nie ma, czas w placówkach wykorzystywany jest bardzo pracowicie. Oprócz opracowywania planów pracy oraz wskazówek opiekuńczo-wychowawczych dla wszystkich dzieci, pracownicy przygotowują nowe dekoracje na wszystkie pory roku i uroczystości żłobkowe, a także kształcą się w tematach wskazanych przez przełożonych.

Przeprowadzane są także gruntowne porządki, takie jak pranie dywanów, mycie okien czy dezynfekcja placówki.