DLA MIESZKAŃCÓW

Od lipca rusza przyjmowanie wniosków o świadczenia

fot. Paweł Kukla

fot. Paweł Kukla

23.06.2020 r.

Zbliża się czas składania wniosków na nowy okres zasiłkowy o świadczenia: Dobry start 300+, zasiłek rodzinny oraz fundusz alimentacyjny. Drogą elektroniczną będą one przyjmowane od 1 lipca. Wnioski papierowe można z kolei składać od 1 sierpnia – poprzez wrzutnię, pocztą lub osobiście. Wydział Spraw Społecznych zachęca jednak do korzystania z formularzy online. To najszybszy i najbezpieczniejszy sposób wnioskowania o świadczenia.

Jak informuje Wydział Spraw Społecznych przyjmowanie wniosków online o świadczenia Dobry start 300+, zasiłek rodzinny oraz fundusz alimentacyjny rozpocznie się 1 lipca. Można je składać poprzez portal Emp@tia. Dodatkowo, wnioski o 300+, złożyć można również przez bankowość elektroniczną i PUE ZUS.Wnioski papierowe będą przyjmowane później, bo od 1 sierpnia - poprzez wrzutnię w budynku Urzędu Miasta Gdyni, pocztą lub osobiście. Zalecane jest jednak składanie wniosków drogą elektroniczną lub ewentualnie przez wrzutnię, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i konieczność ograniczania personalnego kontaktu.

Osobiste składanie wniosków będzie możliwe tylko w wyjątkowych i uzasadniowych przypadkach po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Aby umówić termin, należy przesłać swoje dane (imię i nr telefonu z dopiskiem "Wizyta") na adres mailowy: rds@gdynia.pl i oczekiwać na kontakt pracownika.Czas oczekiwania na wizytę będzie uzależniony od ilości zgłoszeń - ze względu na zachowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa.