DLA MIESZKAŃCÓW

Od soboty zawieszona działalność instytucji kultury

Kolaż składa się z 7 pól ułożonych w trzech rzędach. Na 6 z nich znajdują się zdjęcia budynków gdyńskich instytucji kultury, ostatnie pole to logo Gdyni.
Górny rząd od lewej: Gdyńskie Centrum Filmowe, Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, Konsulat Kultury. Środkowy rząd od lewej: Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji. Dolny rząd od lewej: Teatr Gdynia Główna, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza. logo Gdyni.

materiały Wydziału Kultury UM Gdyni

05.11.2020 r.

Decyzją rządu od soboty, 7 listopada wstrzymana zostaje działalność instytucji kultury. Teatry, kina czy muzea pozostaną zamknięte co najmniej do 29 listopada. Sprawdź, jak zwrócić bilet na spektakl lub seans, który miał się odbyć w tym czasie.


Nowe ograniczenia zapowiedziane przez rząd dotknęły też sektor kultury. Na co najmniej 3 tygodnie zamykają się teatry, kina czy muzea.

BIBLIOTEKA GDYNIA

Wszystkie filie Biblioteki Gdynia będą zamknięte od poniedziałku, 9 listopada. Termin zwrotu wypożyczonych zbiorów zostanie automatycznie przedłużony do momentu ponownego otwarcia bibliotek. Każdy, kto chce wypożyczyć nową książkę, ma na to czas jeszcze 5 i 6 listopada. W te dni wszystkie filie pracują w godzinach:
 • czwartek: 12:00 – 19:00 (przerwa 15:00-16:00)
 • piątek: 9:00 – 16:00 (przerwa 12:00-13:00)
Kontynuowana będzie też działalność wirtualna. Profil facebookowy Biblioteki Gdynia oferuje możliwość udziału w spotkaniach autorskich i zajęciach.

GDYŃSKIE CENTRUM FILMOWE

Ulubione kino gdynian będzie nieczynne od 7 listopada do 29 listopada.

Koszty biletów zakupionych przez internet zostaną automatycznie zwrócone na konto, z którego dokonywana była płatność. Z kolei wejściówki kupione w kasie można zwrócić lub wymienić najpóźniej do piątku, 6 listopada. Później będzie to możliwe dopiero po wznowieniu działalności GCF.

Karnety do kina, które ważne są do końca roku, będzie można wykorzystać również w 2021.

MUZEUM EMIGRACJI

Wydarzenia online, które muzeum przygotowało na listopad, odbędą się bez zmian. Zgodnie z zaleceniem rządu placówka od 7 listopada będzie zamknięta dla zwiedzających. Wirtualnie zwiedzić będzie można jednak wystawę Carboland. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej Muzeum Emigracji.

MUZEUM MIASTA GDYNI

Zgodnie z planem odbędzie się piątkowy wernisaż nowej wystawy „Legendy Radmoru”. Natomiast od 7 listopada muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających. Po czasowym zamknięciu instytucji z powodu pandemii, w listopadzie, zaprezentowane zostanie oprowadzanie kuratorskie online po ekspozycji nowej wystawy, a pozostałe wydarzenia częściowo przeniosą się do sieci. O szczegółach muzeum poinformuje wkrótce.

TEATR GDYNIA GŁÓWNA

Zamknięcie teatru wiąże się z odwołaniem spektakli „Bajka o Księżniczce Popi i Smoku Tarabistraku” - 8 listopada, „Potop. Pieśń o Końcu Świata” - 14 i 27 listopada oraz „Zuchwała historia z zakurzonej półki” - 29 listopada.

Zwrot środków za bilety zakupione przez internet odbędzie się automatycznie. Pieniądze zostaną przelane na konto, z którego dokonywana była płatność.

TEATR MIEJSKI

Gdyńska scena będzie czasowo zamknięta dla publiczności od 5 do 29 listopada. Kontakt z kasa biletową jest możliwy drogą telefoniczną, pod numerem 58 660 59 46 bądź mailową: kasa@teatrgombrowicza.art.pl.

Zwroty za bilety zakupione online lub przelewem będą dokonywane sukcesywnie na konto. Bilety zakupione w kasie zostaną zwrócone po ponownym otwarciu teatru, w grudniu.

W listopadzie kasy teatru czynne będą w następujących dniach i godzinach:
 • 6.11: 10.00 – 17.00
 • 7-8.11: kasa nieczynna
 • 10.11: 12.00 – 17.00
 • 11.11: kasa nieczynna
 • 12-13.11: 10.00 – 15.00
 • 14-15.11: kasa nieczynna
 • 17-20.11: 10.00 - 15.00
 • 21-22.11: kasa nieczynna
 • 24-27.11: 10.00 - 15.00
 • 28-29.11: kasa nieczynna
W okresie zamknięcia Teatr Miejski kontynuował będzie teatralną działalność on-line. Wiosną placówka uruchomiła cykl „Kilka minut Teatru dziennie (prawie) codziennie”.

TEATR MUZYCZNY

Działalność teatru zostaje zawieszona do 29 listopada, a co za tym idzie, odwołane zostają wszystkie zaplanowane na ten okres spektakle.

Od 7 listopada nieczynne będą również kasy. Zwroty za te bilety, które kupiono online lub opłacono przelewem, nastąpią automatycznie na konta bankowe.

Bilet kupione w teatrze będzie można zwrócić po ponownym otwarciu kas. Jest również możliwość zwrotu drogą mailową. Aby to zrobić, należy podać numer konta, na który przesłane mają być środki, oraz wysłać skan biletu na adres: bow@muzyczny.org.