DLA MIESZKAŃCÓW

Pełna dyscyplina #wGdyni

fot. Sławomir Okoń

fot. Sławomir Okoń

20.04.2020 r.

W poniedziałek, 20 kwietnia, ponownie otwarte dla mieszkańców zostały rekreacyjne tereny zielone, w tym gdyńskie plaże, molo w Orłowie i bulwar Nadmorski. Choć słoneczna pogoda zachęca do spacerów, to gdynianie odpowiedzialnie podeszli do tematu – z wymienionych miejsc korzystają z umiarem, zasłaniając przy tym nos i usta i zachowując odpowiedni dystans.

Dla gdynian nowe przepisy oznaczają otwarcie plaż, molo w Orłowie czy bulwaru Nadmorskiego. Władze miasta apelują jednak, by korzystać z nich odpowiedzialnie i z umiarem. Wspomniane miejsca powinny służyć jako miejsce krótkiego spaceru, z przestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa, jakimi są zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu co najmniej 2 metrów od drugiej osoby.

Jak do apelu i nakazu noszenia masek ochronnych odnieśli się gdynianie?

Zarówno na bulwarze, orłowskim molo, jak i plaży Śródmieście pojawili się spacerowicze, rodzice z dziećmi i joggerzy. Jednak mimo słonecznej pogody nie było tłoku mogącego stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa sanitarnego. Mieszkańcy mieli osłonięte twarze i zachowywali odpowiednie odstępy między sobą.

- Wspaniale jest widzieć gdynian spacerujących wzdłuż morza czy na molo w Orłowie. Jednak obecnie większym powodem do radości jest to, że mieszkańcy naszego miasta po raz kolejny pokazują, że są zdyscyplinowani, odpowiedzialni i stosują się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. To bardzo ważne. Wierzę, że taka postawa przyniesie efekty, dzięki którym w nieodległej przyszłości będziemy mogli w pełni korzystać z walorów przyrodniczych Gdyni – komentuje Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.To, że mieszkańcy stosują się do zasad bezpieczeństwa, obserwują również funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy regularnie patrolują ulice naszego miasta.

- Musimy pochwalić mieszkańców Gdyni, którzy faktycznie chodzą z zasłoniętymi twarzami. Czasami zdarza się, że ktoś używa jakiegoś innego materiału, typu szalik, ale głównie są to maseczki. Każdy chce zaczerpnąć świeżego powietrza, ale najważniejsze to zdrowy rozsądek. Musimy zachować minimum dwa metry odległości pomiędzy innymi osobami, nie gromadzić się - mówi Leonard Wawrzyniak ze Straży Miejskiej w Gdyni.

Otwarcie dla mieszkańców terenów zielonych i rekreacyjnych to jeden z elementów rozporządzenia znoszącego niektóre dotychczasowe zakazy. W całym kraju otwarte zostały lasy, parki, skwery, promenady, a także właśnie plaże i bulwary.
  • fot. Paweł Kukla
  • fot. Paweł Kukla
  • fot. Sławomir Okoń
  • fot. Sławomir Okoń
  • fot. Sławomir Okoń
  • fot. Sławomir Okoń
  • fot. Paweł Kukla
  • fot. Paweł Kukla
  • fot. Paweł Kukla