Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
DLA MIESZKAŃCÓW

Pomoc dla mikrofirm

fot. pexels.com

fot. pexels.com

02.04.2020 r.

Gdyńscy mikroprzedsiębiorcy stają przed możliwością otrzymania finansowego wsparcia. Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni w ramach Tarczy Antykryzysowej uruchomił właśnie nabór wniosków o udzielenie niskoprocentowej pożyczki. W jej ramach można uzyskać nawet do 5000 złotych.

Pożyczka - w wysokości maksymalnie do 5 tysięcy złotych - udzielana jest ze środków Funduszu Pracy. Jej oprocentowanie jest stałe i wynosi w skali roku 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski.

O wsparcie mogą starać się mikroprzedsiębiorcy, czyli ci właściciele firm, którzy średniorocznie zatrudniali mniej niż 10 pracowników oraz osiągnęli roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro.

Pomoc dla mikrofirm przygotowana została w ramach Tarczy Antykryzysowej, mającej być wsparciem dla gospodarki w dobie kryzysu koronawirusa.

- Ograniczenia w życiu codziennym, które zostały wprowadzone dla naszego bezpieczeństwa, niestety boleśnie uderzają w przedsiębiorców. Od pierwszych dni Gdynia informowała ich o wsparciu, jakiego udzieli miasto. Od wczoraj zaś można korzystać z instrumentów rządowych, w tym mikropożyczek, o które można wnioskować w urzędach pracy. I gdyński urząd pracy już wczoraj, bez żadnej zwłoki, rozpoczął przyjmowanie i procedowanie takich wniosków – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds.gospodarki – Cieszę się, że gdyńscy mikroprzedsiębiorcy będą mogli skorzystać z kolejnego rodzaju wsparcia, do czego gorąco ich zachęcam.


Wszystkie niezbędne dokumenty i szczegółowe informacje można znaleźć i pobrać na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni.

Jednocześnie pracownicy urzędu zachęcają do załatwienia formalności drogą elektroniczną. Można to zrobić przy użyciu platformy ePUAP lub mailowo na adres: pup@pupgdynia.pl, po elektronicznym podpisaniu wniosku za pomocą podpisywarki.

Dostępna jest także tradycyjna forma przesłania dokumentów na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, ul. Kołłątaja 8, 81-332 Gdynia.