DLA MIESZKAŃCÓW

Pomocny ładunek z gdyńskiego portu

fot. T. Urbaniak (materiały HES Gdynia Bulk Terminal)

fot. T. Urbaniak (materiały HES Gdynia Bulk Terminal)

17.04.2020 r.

Kolejni przedsiębiorcy wspierają służbę zdrowia. Wsparcie finansowe dla trójmiejskich szpitali przekazała właśnie Spółka HES Gdynia Bulk Terminal, zajmująca się przeładunkiem towarów w gdyńskim porcie. To łącznie 90 tysięcy złotych na zakup respiratora i niezbędnych środków ochrony.

Terminal HES Gdynia to kolejna firma z Gdyni, która zaangażowała się w walkę z koronawirusem. Spółka przekazała właśnie 90 tysięcy złotych na rzecz trójmiejskich szpitali. Środki otrzymały Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni oraz Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku.

- W tej trudnej sytuacji, w której się znaleźliśmy, ważne jest, aby zachowywać się odpowiedzialnie w stosunku do innych ludzi, trzymać się obowiązujących na ten czas zasad i zaleceń, które ograniczają rozprzestrzenianie się wirusa. Bardzo istotne jest, aby zjednoczyć nasze siły w tym czasie i wspomóc naszą służbę zdrowia w ratowaniu zdrowia i życia ludzi oraz pomagać potrzebującym w tym bardzo trudnym okresie – tłumaczy Sonia Florczuk, dyrektor handlowy HES Gdynia Bulk Terminal.

fot. materiały HES Gdynia Bulk Terminal

Spółka HES Gdynia Bulk Terminal przekazała trójmiejskim szpitalom środki potrzebne do zaspokojenia najpilniejszych potrzeb. Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni otrzymało kwotę 30 tysięcy złotych na środki ochrony indywidualnej dla personelu medycznego. Z kolei konto gdańskiej placówki zasili 60 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup respiratora.

HES Gdynia Bulk Terminal to spółka, która w gdyńskim porcie zajmuje się przeładunkiem towarów masowych suchych.