DLA MIESZKAŃCÓW

Prawna pomoc dla... pomagających

fot. pexels.com

fot. pexels.com

27.03.2020 r.

Prawnicy z Kancelarii Biznes na Plus i pracownicy Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości wspierają firmy, które mimo trudnej sytuacji zdecydowały się na niesienie pomocy potrzebującym. Instytucje uruchomiły właśnie program, dzięki któremu przedsiębiorcy będą mogli bezpłatnie skorzystać z konsultacji prawnych i opracowania działań na czas kryzysu.

Ostatnie tygodnie były dla wszystkich niezwykle wymagające. W wyjątkowo trudnej sytuacji znalazło się wiele osób, w tym także przedsiębiorcy. Byli oni często zmuszeni do wprowadzenia znacznych zmian w systemie pracy swojej firmy lub tymczasowego zawieszenia działalności. Mimo tego nie poddali się, a wielu z nich podjęło dodatkowe wyzwanie, jakim jest niesienie pomocy innym. Chcąc wyrazić swoją wdzięczność oraz wsparcie Kancelaria Biznes na Plus i Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości postanowiły pomóc… pomagającym.

- Postawa wielu gdyńskich przedsiębiorców jest godna wszelkich pochwał. Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej, w jakich znalazły się ich firmy, niosą oni pomoc tym, którzy jej w tym okresie najbardziej potrzebują. W Gdyni zdajemy sobie sprawę, że epidemia koronawirusa niesie ze sobą zagrożenie nie tylko dla zdrowia naszych mieszkańców, ale także dla gospodarki. Dlatego od samego początku wspomagamy gdyńskich przedsiębiorców, zwalniając ich chociażby z czynszu za wynajem gminnych lokali czy odraczając płatność lokalnych podatków. Wspieramy także rozmaite inicjatywy mające przyczynić się do poprawy sytuacji firm. Jedną z nich jest właśnie współorganizowana przez GCWP i Kancelarię Biznes na Plus akcja udzielania darmowych konsultacji prawnych dla tych przedsiębiorstw, które same niosą pomoc potrzebującym – komentuje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

W ramach inicjatywy każde przedsiębiorstwo, które w okresie epidemii niesie pomoc instytucjom zdrowotnym opiekującym się chorymi poprzez dostarczanie posiłków, środków higieny czy maseczek – może liczyć darmową pomoc prawną ze strony radców z Kancelarii Biznes na Plus.- Oferujemy konsultacje wraz z opracowaniem działania. Możecie liczyć zatem na profesjonalną pomoc i odpowiednie wytyczne w zakresie dalszego funkcjonowania firmy. Chcemy, abyście wiedzieli, że istnieją możliwości zadbania o swoją firmę, podjęcia odpowiednich działań i zabezpieczenia się na przyszłość – czytamy w apelu wystosowanym przez Kancelarię Biznes na Plus.

Zainteresowani mogą uzyskać szczegółowe informacje bezpośrednio w Kancelarii Biznes na Plus pod numerem telefonu 531 824 815 lub adresem e-mail: kancelaria@biznesnaplus.com.