Dla mieszkańców

Przyjmij drugą dawkę w dowolnym punkcie, bez zapisów

Jeżeli punkt szczepień w danym dniu dysponuje wolnymi dawkami szczepionki, to szczepienie może być zrealizowane bez konieczności rejestracji. // fot. gov.pl

Jeżeli punkt szczepień w danym dniu dysponuje wolnymi dawkami szczepionki, to szczepienie może być zrealizowane bez konieczności rejestracji. // fot. gov.pl

29.06.2021 r.

Od lipca zaczną obowiązywać przepisy, które pozwalają przyjąć drugą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w dowolnym punkcie. Minister zdrowia poinformował, że jeżeli w danym dniu punkt szczepień będzie dysponować wolnymi dawkami preparatu, to chętni mogą się tam zaszczepić bez konieczności rejestracji.


Od 1 lipca czekają nas zmiany w sposobie przyjmowania drugiej dawki szczepionki. Do tej pory obie dawki preparatu trzeba było przyjąć w tym samym punkcie szczepień, bez możliwości zmiany. Teraz zaczną obowiązywać przepisy, dzięki którym drugą dawką będzie można się zaszczepić w dowolnym punkcie. To pierwsze udogodnienie i krok ku przyspieszeniu szczepień w Polsce.

Drugim ułatwieniem dla wszystkich chcących się zaszczepić jest zniesienie konieczności rejestracji na drugą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że „nie będzie żadnych zapisów, żadnej biurokracji”.

Wystarczy zadzwonić lub udać się do wybranego punktu i dowiedzieć się, czy danego dnia są dostępne wolne dawki. Jeżeli tak, to można zaszczepić się bez konieczności umawiania wizyty. Za organizację szczepienia będzie odpowiadać centrum informatyczne obsługujące pacjentów i cały proces szczepień.

Źródło: PAP


Zaszczep się #wGdyni


Punkty szczepień powszechnych w Gdyni działają w:
  • Gdynia Arenie – od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do godz. 17.00,
  • Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej – od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do godz. 20.00, w soboty od godz. 8.00 do godz. 13.30,
  • drive-thru (parking przy Gdynia Arenie i Centrum Riviera) – od poniedziałku do soboty od godz. 8.00 do godz. 14.00.

Szczegółowa procedura rejestracji oraz wszelkie niezbędne kwestionariusze są dostępne w zakładce #GDYNIASIESZCZEPI na stronie Gdynia.pl.