Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia
DLA MIESZKAŃCÓW

Rozpoczęli akcję #gastropomaga, teraz sami potrzebują pomocy

Rozpoczęli akcję #gastropomaga, teraz sami potrzebują pomocy // fot. Muszla Gdynia

Rozpoczęli akcję #gastropomaga, teraz sami potrzebują pomocy // fot. Muszla Gdynia

07.04.2020 r.

Restauracja Muszla Gdynia jako pierwsza ruszyła z pomocą dla pracowników szpitali, inicjując akcję #gastropomaga, polegającą na przekazywaniu posiłków dla lekarzy, pielęgniarek i personelu szpitali, którzy pracują bez wytchnienia ratując życie. Za ich przykładem poszło wiele lokali, nie tylko gdyńskich. Niestety, utrzymujący się w Polsce stan epidemii, a co za tym idzie ograniczenia nałożone na gastronomię sprawiły, że tak jak wielu innych restauracji, również los Muszli stanął pod znakiem zapytania. Teraz to my możemy pomóc, po to abyśmy, miejmy nadzieję już wkrótce, mogli się spotkać na placu Grunwaldzkim, zakosztować nowego menu, bawić się na koncertach czy miło spędzić czas w kinie pod chmurką.

Kilka tygodni temu w związku z wprowadzonym wówczas stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce ograniczona została działalność restauracji, kawiarni i pubów. Od tego czasu zamówienia mogą być realizowane wyłącznie na wynos lub dowóz. To trudny czas dla branży gastronomicznej, która mimo to chętnie przyłączyła się do akcji #gastropomaga.

Dzięki tej inicjatywie coraz więcej posiłków trafia do szpitali, głównie do Szpitala Miejskiego w Gdyni, Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni, a także Szpitala Zakaźnego w Gdańsku. I jak mówią pracownicy gdyńskiej Muszli: - Jedno jest pewne: nie ważne co będzie dalej, na pewno nie przestaniemy pomagać w ramach zainicjowanej przez nas akcji #gastropomaga.

mat.prasowe Muszla Gdynia

Wiele lokalnych restauracji wciąż możecie wspierać zamawiając posiłki na dowóz lub wynos, a także poprzez aplikację Finebite kupując vouchery do danej restauracji czy paczki z ich flagowymi produktami. Aby pomóc Muszli Gdynia możecie zrobić coś jeszcze. Dołączyć do zrzutki.

- Muszla to zupełnie wyjątkowe miejsce, które jednak wiąże się z dużymi kosztami: czynsz, podatki, ZUS-y, koncesje, stałe umowy i kredyty. Niestety, to nie wszystko. Czujemy się odpowiedzialni za naszą załogę i ludzi, dzięki którym Muszli po prostu by nie było. Za ich rodziny i bliskich, codzienny byt i plany na przyszłość. Na nadchodzący sezon mieliśmy wspaniałe plany, kalendarz wypełniony imprezami i koncertami, kino pod chmurką, nowe menu i moc energii – wszystko przygotowane specjalnie dla Was, tak żeby Plac Grunwaldzki na nowo stał się sercem Gdyni! Wiemy, że ciężko jest wszystkim, ale bez wsparcia finansowego niestety nie damy rady wystartować ponownie…Nie czulibyśmy się dobrze prosząc o coś za nic. Mamy dla Was vouchery na 130% wartości wsparcia i niespodzianki! – można przeczytać w treści apelu restauracji.

Wspierając gdyńską Muszlę finansowo można zrobić dobry uczynek, a także otrzymać m.in. paczkę świeżo palonej kawy, miejsce na tablicy pamiątkowej czy jedyne i wyjątkowe imienne krzesło w restauracji. Do uzbierania jest niemała kwota, bo 50 tysięcy złotych. Ale pamiętajcie, dobro wraca!

Przypominamy też, że akcję #gastropomaga możecie wspierać poprzez zakupy w aplikacji Finebite zawieszonych posiłków dla wybranego szpitala, lub placówki medycznej, a także biorąc udział w specjalnej zrzutce.