DLA MIESZKAŃCÓW

Sylwester #wGdyni inny niż zwykle

Tak powitaliśmy w Gdyni rok 2020 // fot. Karol Stańczak (archiwum)

Tak powitaliśmy w Gdyni rok 2020 // fot. Karol Stańczak (archiwum)

20.10.2020 r.

Od wielu lat nowy rok gdynianie witali wspólnie – na plenerowej imprezie na skwerze Kościuszki, pełnej dobrej muzyki i zabawy. Jednak w związku z pandemią koronawirusa władze miasta podjęły decyzję o nieorganizowaniu podobnego wydarzenia tym razem. Aby uroczyście powitać 2021 rok, miasto przygotuje inną, bezpieczną atrakcję.

Choć do Sylwestra pozostało jeszcze przeszło 70 dni, to już dziś wiemy, że w Gdyni nie odbędzie się on w takiej formie, jak dotychczas. Sytuacja epidemiczna zarówno w Gdyni, regionie, jak i całym kraju spowodowała, że władze miasta podjęły decyzję o nieorganizowaniu tradycyjnej zabawy sylwestrowej na skwerze Kościuszki.

- Obecny rok jest wyjątkowy z wielu względów. Rezygnacja z organizacji zabawy sylwestrowej w centrum miasta to decyzja niełatwa, ale w naszym przekonaniu absolutnie słuszna. To niezwykle ważne byśmy zadbali o zdrowie swoje i naszych bliskich. Wierzymy, że ograniczanie kontaktu, czy zachowywanie odpowiedniego dystansu przyniesie oczekiwane skutki i w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się swoją obecnością wokół sylwestrowej sceny – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Jak zatem Gdynia przywita nowy, 2021 rok? Miasto rozważa kilka rozwiązań, które w najwyższym stopniu spełniłyby zasady bezpieczeństwa.

- Miejski Sylwester pod nazwą „Nowy Rok zaczyna się w Gdyni” co roku dostarczał mieszkańcom rozrywki muzycznej na jak najwyższym poziomie. W ostatni dzień grudnia dotychczas gościliśmy w Gdyni takie gwiazdy jak: Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan, XXANAX, Dawida Podsiadło czy Organka. Impreza ta cieszyła się dużym uznaniem wśród fanów muzyki, którzy zgodnie podkreślają, że dobór artystów był dużym atutem gdyńskiego sylwestra. Niestety w tym roku, w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną, zostaliśmy zmuszeni do odwołania miejskiego sylwestra. Niemniej, zespół pracowników Wydziału Kultury pracuje nad alternatywnym programem obchodów, który będzie miał na wzgledzie przede wszystkim bezpieczeńswo i zdrowie mieszkańców – wyjaśnia Maja Wagner, naczelnik Wydziału Kultury UM Gdyni.

O tym w jaki sposób obchodzony będzie tegoroczny Sylwester #wGdyni informować będziemy za pośrednictwem naszej strony internetowej i mediów społecznościowych.