Dla mieszkańców

Tak szczepimy #wGdyni!

Punkt drive-thru w Gdyni, na parkingu pomiędzy Gdynią Areną a Centrum Rivierą. // fot. Magdalena Śliżewska

Punkt drive-thru w Gdyni, na parkingu pomiędzy Gdynią Areną a Centrum Rivierą. // fot. Magdalena Śliżewska

07.05.2021 r.

Gdynianie chętnie korzystają z punktów szczepień powszechnych oraz punktu drive-thru, który pozwala na wygodne podanie szczepionki, bez konieczności wychodzenia z samochodu. W ostatnich dniach w nowo powstałych punktach w Gdyni przeprowadzono 5 223 szczepień. Od rozpoczęcia Narodowego Programu Szczepień w naszym mieście wykonano ponad 113 900 iniekcji. Tak szczepimy w Gdyni!


Od momentu, kiedy ruszył Narodowy Program Szczepień, w Gdyni wykonano ich łącznie 113 912. Dzienny raport z województw i powiatów można sprawdzić na stronie gov.pl. Od kilku dni w nowo powstałych punktach szczepień powszechnych, drive-thru oraz tymczasowym punkcie, który działał w weekend majowy, wykonano 5 223 szczepień.
 
– Z dnia na dzień obserwujemy, jak liczba zaszczepionych mieszkańców Gdyni rośnie. Wszyscy wiemy, że oznacza to szybszy powrót do życia sprzed pandemii. Nasze punkty szczepień powszechnych, działające w dogodnych lokalizacjach i godzinach pracy, są w stanie przyjąć każdego, kto zechce się zaszczepić – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.


Na szczepienie warto samochodem

Jedną z najwygodniejszych form zaszczepienia się jest skorzystanie z punktu drive-thru, który znajduje się na parkingu pomiędzy Gdynia Areną a Centrum Riviera. Powierzchnia oraz dogodna lokalizacja sprzyjają szczepieniom. To proste, szybkie i bezpieczne rozwiązanie.
– To świadczy o tym, że gdynianie naprawdę wiedzą, że warto się szczepić, że tylko w ten sposób możemy się ochronić przed chorobą. Zachęcam, ponieważ tutaj jest bezpiecznie, przestronnie i spokojnie można się zapisać właściwie z dnia na dzień – mówi Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia.Mieszkańcy, którzy chcą się zaszczepić w takim miejscu, umawiają się na konkretną godzinę, podjeżdżają do punktu i przyjmują preparat – bez wychodzenia z samochodu. Mogą się w nim szczepić kierowcy samochodu lub motocykla, pasażerowie, a także rowerzyści.
 
Punkt drive-thru działa w godzinach 8.00-14.00. Wjazd na parking jest możliwy jedynie od strony CH Riviera (z ul. Wołyńskiej), wyjechać można w kierunku CH Riviera (na ul. Wołyńską) lub w kierunku Gdynia Areny (na ul. Wileńską).

 Punkt drive-thru w Gdyni, na parkingu pomiędzy Gdynią Areną a Centrum Rivierą. // fot. Magdalena Śliżewska

Punkt drive-thru w Gdyni, na parkingu pomiędzy Gdynią Areną a Centrum Rivierą. // fot. Magdalena Śliżewska 

Punkty Szczepień Powszechnych w Gdyni


PSP w Gdynia Arenie

Pierwszym punktem szczepień powszechnych w Gdyni, który uruchomił samorząd, jest ten usytuowany w hali Gdynia Arena (ul. Kazimierza Górskiego 8). Punkt działa od 29 kwietnia. Od tego czasu zaszczepiło się tu dokładnie 2 337 osób.
 
PSP w UCMMiT
Punkt szczepień powszechnych w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej (ul. Powstania Styczniowego 9B) funkcjonuje od 4 maja. Od otwarcia z możliwości zaszczepienia się skorzystało 540 osób.
 
Punkt ten działa w godzinach popołudniowych i dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla osób pracujących. Można się tu zaszczepić od poniedziałku do piątku w godzinach 14:30-20:00 oraz w soboty od godz. 8:00 do godz. 13:30. Na miejscu jest łącznie 6 stanowisk – 3 stanowiska konsultacyjne oraz 3 stanowiska przeznaczone do szczepień.
 
Partnerami medycznymi w gdyńskich punktach szczepień powszechnych są Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. oraz Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej. W obu lokalizacjach znajduje się łącznie 26 stanowisk do konsultacji i szczepień (20 w hali Gdynia Arena i 6 w UCMMiT).
 
Oprócz punktów szczepień powszechnych zorganizowanych przez samorząd na terenie Gdyni działa 37 punktów szczepień w placówkach medycznych. Ich lista dostępna jest w zakładce #GDYNIASIESZCZEPI na stronie gdynia.pl.
 

Gdynianie szczepili się majówkę


W weekend majowy na parkingu przy ul. Zawiszy Czarnego 1 działał punkt szczepień Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej. Mieszkańcy mogli zaszczepić się tam jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson. Gdynianie chętnie skorzystali z tej opcji. Punkt działał od 1 do 3 maja. W tym czasie jednodawkową szczepionkę podano 2 110 osobom.
 

Jak zarejestrować się na szczepienie?


Do gdyńskich punktów szczepień powszechnych można zarejestrować się poprzez:
  • ogólnopolską infolinię 989 czynną całą dobę,
  • e-rejestrację dostępną na stronie internetowej pacjent.gov.pl na dwa sposoby: za pomocą Profilu Zaufanego (pełna rejestracja) lub bez użycia Profilu Zaufanego (szybka ścieżka),
  • sms o treści SzczepimySie wysłany na numer 664 908 556 lub 880 333 333,
  • kontakt z gdyńską infolinią o numerze 58 505 52 91.

Najważniejsze informacje w jednym miejscu


Jak zapisać się na szczepienie w punktach szczepień powszechnych w Gdyni? Jakie dokumenty zabrać? Jak sprawdzić dostępne terminy i kto może się zaszczepić? Wszystkie najważniejsze informacje na temat Narodowego Programu Szczepień, funkcjonowania punktów szczepień powszechnych w Gdyni oraz poradniki, jak przygotować się do szczepienia, można znaleźć w specjalnej zakładce na stronie gdynia.pl - #GDYNIASIESZCZEPI.