DLA MIESZKAŃCÓW

Teatr po kwarantannie - jak wesprzeć kulturę?

Dwa teatry - Muzyczny i Miejski // mat. prasowe

Dwa teatry - Muzyczny i Miejski // mat. prasowe

07.04.2020 r.

Zostając w domu wcale nie trzeba rezygnować z obcowania z kulturą, ponieważ w Gdyni prężnie działa między innymi projekt „Kultura łączy siły", który zjednoczył różne instytucje miejskie i do przekazu wykorzystuje nowe technologie. Ale jak poza tym można wesprzeć gdyńskie teatry?
 
Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa dotykają każdej sfery życia, również tej kulturalnej. I choć różne instytucje kultury starają się w miarę swoich możliwości wciąż być obecne w naszych domach (na przykład w formie streamingu w sieci), warto pomyśleć o tym, jak wesprzeć teatry po zakończeniu kwarantanny.

 
Teatr Muzyczny

 Teatr Muzyczny im Danuty Baduszkowej w Gdyni, który zawiesił swoją działalność do 30 kwietnia, podsuwa widzom następujące rozwiązania:

- można zamówić u nich voucher online i wykorzystać go na dowolny spektakl na Dużej Scenie - szczegóły są dostępne na stronie TEATRU MUZYCZNEGO

- można kupić bilet online na spektakle w kolejnych miesiącach lub w nowym sezonie

- można zrezygnować ze zwrotu biletu na odwołany spektakl i wymienić go na voucher - szczegóły znajdują się TUTAJ

Jednocześnie Teatr Muzyczny dziękuje wszystkim widzom za ciepłe słowa, które są dla nich niezmiernie ważne w tym szczególnym czasie.

 

Teatr Miejski 

 

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni w trosce o bezpieczeństwo widzów od 18 marca do odwołania zamknął kasę teatru. W związku z tym instytucja prosi  o cierpliwość i wyrozumiałość oraz informuje, że po ponownym otwarciu kasy, postara się rozwiązać wszystkie problemy i uregulować płatności za kupione wcześniej, a niewykorzystane bilety.

Z pracownikami kasy można kontaktować się telefonicznie pod numerem 58 660 59 46 lub mailowo kasa@teatrgombrowicza.art.pl, od wtorku do piątku w godzinach 11:00 - 15:00.

Natomiast bilety do teatru na nadchodzące przedstawienia można kupić online na stronie TEATRU MIEJSKIEGO.

Po ponownym otwarciu kasy, Teatr Miejski zachęca do zakupu otwartego biletu-prezentu.
Voucher kosztuje 60 zł i obowiązuje na dowolny spektakl odbywający się w ciągu trzech miesięcy od daty wystawienia prezentu. Rezerwację należy zrobić telefonicznie (w kasie teatru), o ile na wybrany termin będą jeszcze dostępne miejsca.

 „W tym szczególnym czasie rozłąki z prawdziwą sceną, mamy szansę docenić wartość teatru jako żywego spotkania, dialogu myśli i emocji, poruszenia wyobraźni i zmysłów. Bo to miejsce, gdzie powstaje świat niezwykły i fascynujący." - tak pięknie pisze na swoim Facebookowym profilu Teatr Muzyczny z Gdyni.

Teatr Gdynia Główna


Teatr Gdynia Główna z powodu panującej pandemii, odwołał wszystkie zaplanowane wydarzenia do końca czerwca.

„Aktualna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia nam zagranie spektakli według wcześniej obowiązujących zasad" informuje zespół teatru.

Widzowie, którzy kupili bilety internetowe na spektakle za pomocą systemu interticket, otrzymają zwrot wpłaconych środków.
Natomiast bilety lub vouchery nabyte w kasie teatru będzie można zrealizować po zakończeniu pandemii.