Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia
DLA MIESZKAŃCÓW

Teatr w czasach zarazy, więc „Zacznijmy jeszcze raz”

Mat. prasowe GCK

Mat. prasowe GCK

23.03.2020 r.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Teatru będzie przebiegał według nieco innego scenariusza. Zwykle tę datę świętowaliśmy ze znajomymi na premierze w ulubionym teatrze, a tym razem zostajemy w domu, ale Gdyńskie Centrum Kultury wciąż zachęca do wspólnego spędzenia tego dnia, tylko że... online. 
 
Święto teatru wypada 27 marca i właśnie wtedy GCK na kanale YouTube tylko raz zaprezentuje jeden ze swoich największych teatralnych hitów, czyli „Zacznijmy jeszcze raz" Aleksandry Wolf w reżyserii Tomasza Sapryka.

Podobno w życiu najważniejsza jest wiara, nadzieja, miłość i... uśmiech. Wszystko to można odnaleźć w spektaklu „Zacznijmy jeszcze raz", komedii napisanej przez Aleksandę Wolf (autorkę tekstów do telewizyjnego kabaretu Rozmowy w Tłoku z programu „Szymon Majewski Show") specjalnie dla dwojga aktorów - Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej.

Oboje doskonale czują się w komedii, uprawiają stand-up, parodię, improwizują i kochają kabaret. Ten spektakl stwarza im doskonałą okazję do żonglerki tymi wszystkimi formami.

„Zacznijmy jeszcze raz" nie jest kolejną kopią amerykańskiego sukcesu z Broadwayu. Aleksandra Wolf z maestrią napisała sztukę o nas. Bardzo bliską polskiemu widzowi, ciepłą i naprawdę mądrą. Pewnie o tym, że zawsze (chociaż wstyd, chociaż cierpi nasze ego i nie wiadomo od czego zacząć) warto podjąć walkę o kogoś, kto nas kocha z wzajemnością.

Ona - terapeutka uzdrawiająca związki małżeńskie. On - pacjent rujnujący związek małżeński. Ona - opanowana, kompetentna i przewidywalna. On - nieopanowany, niekompetentny i nieprzewidywalny. I wszystko jasne. Czyżby?

Przyjdzie im rozegrać pojedynek do ostatniej komediowej kropli krwi. Przyjdzie im zerwać wiele masek (ich czy naszych?), zdemaskować wiele grzechów i naprawić wiele błędów. Ta komedia to poker mistrzów aktorstwa, nie wiadomo kto i co ma w kartach.

To jest piękne w tym spektaklu, i to jest piękne w życiu, dopóki trwa walka i dopóki nam zależy. Ta gra toczy się o najwyższą stawkę - o miłość.

Nagroda Publiczności 2017

Spektakl „Zacznijmy jeszcze raz" otrzymał Nagrodą Publiczności na 11. Katowickim Karnawale Komedii.

Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni 2018

Tomasz Sapryk otrzymał Nagrodę Prezydenta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za reżyserię spektaklu „Zacznijmy jeszcze raz".

Międzynarodowy Dzień Teatru - to kiedy i gdzie?


W piątek, 27 marca o godz. 20:00  można kliknąc na link na YouTube i delektować się sztuką w domowym zaciszu.
Uwaga, w związku z ograniczonymi prawami autorskimi pokaz spektaklu będzie jednorazowy
Oczywiście strój wieczorowy jest jak najbardziej wskazany. W końcu to święto teatru.Realizatorzy przedstawienia

Tekst: Aleksandra Wolf

Reżyseria: Tomasz Sapryk

Scenografia: Witold Stefaniak

Kostiumy: Małgorzata Zwolińska

Asystentka reżysera: Alicja Cembrowska

Autor monologu Karola: Marek Modzelewski

Wizualizacje: Sebastian Mul 

Światło i dźwięk: Jarosław Barczewski


OBSADA

Aldona Jankowska i Tomasz Sapryk

Pamiętaj, #zostańwdomu, ale #niewychodźzteatru, bo teraz dostępna jest #kulturaonline!