Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia
DLA MIESZKAŃCÓW

Tłumacz migowy ułatwi kontakt z lekarzem

Tłumacz online na stronie Polskiego Związku Głuchych to tylko jedna z możliwości, fot. www.pzg.warszawa.pl

Tłumacz online na stronie Polskiego Związku Głuchych to tylko jedna z możliwości, fot. www.pzg.warszawa.pl

02.04.2020 r.

Osoby głuche od 1 kwietnia mogą liczyć na bezpłatną pomoc – uruchomiono całodobowe wsparcie tłumaczy języka migowego, którzy pomogą w dostępie do usług medycznych w szczególnie trudnym czasie pandemii. Z tłumacza mogą też korzystać pracownicy służby zdrowia.

Epidemia koronawirusa kompletnie zmieniła funkcjonowanie całego życia publicznego, wymusiła zmiany w organizacji pracy nie tylko firm, urzędów czy szkół, ale też placówek medycznych. Nowa sytuacja to utrudnienia szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami, np. dla osób głuchych, którym ze względu na zasady bezpieczeństwa i ograniczenie kontaktu z pacjentem trudno porozumieć się w potrzebie.

Polski Związek Głuchych razem z Fundacją PGNiG zdecydował się zapewnić wszystkim niesłyszącym i niedosłyszących niezbędne wsparcie, którego brakowało szczególnie w kontakcie z lekarzami i służbą zdrowia. Od środy, 1 kwietnia rozpoczyna działanie całodobowa i bezpłatna pomoc tłumaczy języka migowego.

Z tłumaczami można skontaktować się na kilka sposobów: przez połączenie na Skype, w dedykowanej aplikacji na stronie PZG czy przez aplikację Imo.

Z tłumacza mogą korzystać nie tylko osoby głuche, ale też sami pracownicy medyczni i lekarze, którym przyda się wsparcie w kontakcie z pacjentem.Poniżej dane kontaktowe:

  • Aplikacja Tłumacz on-line: pzg.warszawa.pl/koronawirus/
  • Skype: Koronawirus - Tłumacz PJM (można też znaleźć wpisując biuro@pzg.warszawa.pl)
  • Imo: numer telefonu 609 939 564

Więcej informacji tutaj.