DLA MIESZKAŃCÓW

Tu zrobisz test na COVID-19 #wGdyni

Punkty „Drive&Go-Thru” i „Walk thru” działające w naszym mieście // mat. prasowe

Punkty „Drive&Go-Thru” i „Walk thru” działające w naszym mieście // mat. prasowe

13.11.2020 r.

W Gdyni do punktów pobrań wymazu na obecność wirusa COVID-19 mogą zgłaszać się zarówno osoby zmotoryzowane, jak i piesi. Bezpłatnie mogą się zbadać mieszkańcy posiadający skierowanie od lekarza POZ, a odpłatnie wszyscy ci, którzy mają taką potrzebę. Punkty pobrań „Diagnostyki” znajdują się przy ul. Wendy 7 i ul. Górskiego 2, natomiast laboratorium „Invicta” - przy szpitalu na placu Kaszubskim.


Dzięki współpracy miasta i laboratorium medycznego Grupy „Diagnostyka” w Gdyni działają już dwa wysokoprzepustowe punkty pobrań wymazu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Pierwszy z nich znajduje się przy ul. Wendy 7, a drugi przy Hali Widowiskowo-Sportowej Gdynia Arena przy ul. Górskiego 2.

-  Obecnie w Gdyni działają dwa wysokoprzepustowe punkty pobrań wymazu, obsługiwane we współpracy z „Diagnostyką”: przy ul. Wendy 7 i przy ul. Górskiego 2, obok Centrum Handlowego „Riviera”. Chcemy, żeby nasi mieszkańcy czuli się bezpiecznie i komfortowo. Gdynianie ze skierowaniem od lekarza POZ wykonują taki test - pieszo czy z samochodem - bezpłatnie - informuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

„Diagnostyka” jest przygotowana się na wielu chętnych. Dlatego „Drive&Go-Thru” przy ul. Wendy 7 wyposażono w dodatkowy kontener. Takie osobne stanowisko przydaje się na przykład w czasie akcji organizowanych specjalnie dla szpitali.

Dla kogo „Drive&Go-Thru”?


„Drive&Go-Thru” jest dostępny dla pieszych i zmotoryzowanych. Mieszkańcy Gdyni ze skierowaniem z POZ lub ze szpitala badają się za darmo. Osoby prywatne, planujące wyjazd za granicę oraz pracownicy firm robią taki test za opłatą.

Oprócz stanowisk z łatwym dostępem dla zmotoryzowanych - typu namioty i kontenery - funkcjonują również punkty stacjonarne (wewnątrz budynków). Pacjent kontaktuje się z infolinią pod nr 798 764 620 i przychodzi na badanie o ustalonej godzinie.
 
Punkty stacjonarne „Diagnostyki" w naszym mieście znajdują się przy ul. Mylnej 1/2 i przy ul. Wielkopolskiej.
 
- Poza pobieraniem wymazów na RT-PCR, w punktach „Diagnostyki” można także zakupić i wykonać test wymazowy antygenowy. Nie ma tak wysokiej czułości i swoistości jak RT-PCR i nie jest na razie podstawą rozpoznania COVID-19 dla podmiotów oraz osób spoza szpitala, ale jako test przesiewowy spełnia swoją rolę. Testy te uznają też niektóre państwa przy akceptacji wjazdu za granicę. Można je nabyć z tłumaczeniem - informuje Maciej Łukowicz, dyrektor Diagnostyki na region północny.

„Drive&Go-Thru” przy ul. Kazimierza Górskiego 2 jest czynny:
 
  • od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-16:30,
  • w soboty, niedziele i święta w godzinach 8:00-12:30.
 
„Drive&Go-Thru” przy ul. Wendy 7 jest czynny:
 
  • od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-13:00,
  • w soboty, niedziele i święta w godzinach 7:30-12:00.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://diag.pl/pacjent/.
 

 „Walk thru” od „Invicta”

 
Z kolei Medyczne Laboratorium Diagnostyczne „Invicta" uruchomiło w Gdyni tak zwane „Walk thru". Ten mobilny punkt pobrań jest przeznaczony dla osób indywidualnych i firm.

„Walk thru" znajduje się na placu Kaszubskim przy Szpitalu im. Św. Wincentego a Paulo. Osoby posiadające skierowanie od lekarza POZ badają się bezpłatnie, pozostałe płacą 399 zł.

Na wykonanie testu można umówić się od poniedziałku do soboty.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://testujemy.org/.


Wszystkie mobilne punkty testów na COVID-19 w Gdyni:

  • Diagnostyka (punkt Gdynia 1) - ul. Tadeusza Wendy 7/9,
  • Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej - ul. Powstania Styczniowego 9B,
  • Diagnostyka (punkt gdynia 2) - ul. Mylna 1/2,
  • Laboratoria Medyczne Bruss - ul. Władysława IV 47,
  • Diagnostyka (punkt Gdynia 3) - ul. Kazimierza Górskiego 2 (przy CH Riviera),
  • Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Invicta przy Szpitalu im. Św. Wincentego a Paulo.