Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
DLA MIESZKAŃCÓW

Tymczasowy zakaz wstępu do lasów

fot. Elżbieta Zeman / facebook.com/Nadleśnictwo Gdańsk

fot. Elżbieta Zeman / facebook.com/Nadleśnictwo Gdańsk

04.04.2020 r.

#laspoczeka – takim hasłem Lasy Państwowe zachęcają wszystkich do pozostania w domu. Dodatkowo od 3 do 11 kwietnia wprowadzają zakaz wstępu do lasów i parków narodowych. W Trójmieście obowiązuje on na terenach zarządzanych przez Nadleśnictwo Gdańsk. Wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców.

Nowe obostrzenia wprowadzono po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wydano specjalny komunikat w tej sprawie: „Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe”. Właśnie to spowodowało, że dyrektor Lasów Państwowych oraz dyrektorzy poszczególnych polskich parków narodowych zdecydowali się wprowadzić okresowy zakaz wstępu do lasów. Obowiązuje on od 3 do 11 kwietnia.

Funkcjonariusze Straży Leśnej oraz Straży Parków Narodowych będą egzekwować przestrzeganie tego przepisu.

Jednocześnie przedstawiciele Lasów Państwowych apelują do wszystkich: „W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom”.

Pełną treść komunikatu można znaleźć tutaj.

fot. materiały prasowe