Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
DLA MIESZKAŃCÓW

UNICEF radzi, jak wspierać dziecko podczas pandemii

UNICEF publikuje informacje i poradniki dla rodziców i opiekunów, by ich wesprzeć i pomóc w trudnych chwilach. / fot. pexels.com

UNICEF publikuje informacje i poradniki dla rodziców i opiekunów, by ich wesprzeć i pomóc w trudnych chwilach. / fot. pexels.com

15.04.2020 r.

Organizacja UNICEF od samego początku uważnie monitoruje sytuację związaną z koronawirusem. Na stronie organizacji każdy rodzic i opiekun znajdzie garść praktycznych porad i wskazówek, jak radzić sobie w tej trudnej sytuacji i przede wszystkim, jak wspierać i pomagać dziecku.

UNICEF rozmawiał z dr Lisą Damour, doświadczoną psycholog dla młodzieży, felietonistką „New York Times” i matką dwóch córek, o tym jak stworzyć poczucie normalności w domu w czasach epidemii COVID-19. Efektem jest opublikowany poradnik dla rodziców i opiekunów o tym, jak wspierać dziecko podczas pandemii, który można przeczytać pod tym linkiem: unicef-koronawirus.pl/aktualnosci

Na stronie można także znaleźć wskazówki, które pomogą twojej rodzinie utrzymać pełnowartościową dietę i zadbać o zdrowie fizyczne, a także jak wspierać dziecko w czasie nauki zdalnej.

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania związane z koronawirusem: unicef-koronawirus.pl/faqRodzicu, czerp tylko z rzetelnych źródeł!
W czasach pandemii należy pamiętać, aby czerpać informacje tylko z rzetelnych i sprawdzonych źródeł, takich jak UNICEF i Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Informacje tam publikowane są opracowywane w oparciu o najnowsze badania, a także przygotowywane w ścisłej współpracy z naukowcami i specjalistami. Również Gdynia uruchamiła specjalny portal dedykowany trwającej epidemii Covid-19. Koronawirus.um.gdynia.pl – pod tym adresem mieszkańcy znajdą najważniejsze informacje o aktualnych obostrzeniach, a także o tym, gdzie szukać pomocy i jak załatwić najpilniejsze sprawy urzędowe. 

Ważne informacje na temat tego, jak chronić siebie i swoich bliskich, można znaleźć na stronach:
UNICEF
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)
Ministerstwo Zdrowia
Główny Inspektorat Sanitarny
Narodowy Fundusz Zdrowia