DLA MIESZKAŃCÓW

Wesprzyj turystykę #ZmienTerminNieOdwoluj

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

24.03.2020 r.

Koronawirus kiedyś przeminie, a wraz z tym nastąpi powrót do codzienności. Żeby jednak dla wszystkich mogła ona wyglądać tak, jak wcześniej, potrzebne jest wsparcie każdego z osobna. Dlatego ruszyła kolejna akcja pomocowa pod hasłem #ZmienTerminNieOdwoluj. To inicjatywa branży turystycznej, dla której obecna sytuacja jest szczególnie dotkliwa. Można pomóc w bardzo prosty sposób – wystarczy przełożyć dokonaną wcześniej rezerwację na inny termin.

Branża turystyczna zajmuje w Gdyni ważne miejsce. To między innymi dzięki niej nasze miasto odwiedzają setki tysięcy turystów i gości z całego świata. Dla tych przedsiębiorców odwoływane podróże, rezerwacje w hotelach i pensjonatach, brak klientów w restauracjach czy zamknięte muzea mogą oznaczać koniec biznesu. Jest jednak sposób, aby pomóc turystyce przetrwać ten trudny czas.

Ruszyła akcja #ZmienTerminNieOdwoluj, którą zapoczątkowali właściciele lokalnych biznesów związanych z turystyką w całej Polsce. Jej idea jest prosta. Jeżeli ktoś zarezerwował w ostatnim czasie wycieczkę, pobyt w hotelu czy stolik w restauracji, nie musi z tego rezygnować. Wystarczy skontaktować się z miejscem, w którym dokonywało się rezerwacji i poprosić o zmianę terminu. To tak niewiele, a może bardzo dużo.

To bardzo potrzebna akcja i oceniamy ją jak najbardziej pozytywnie. Mamy w związku z nią już odzew, co cieszy, bo to dla nas realna pomoc. Jesteśmy otwarci na propozycje klientów i dostosowujemy się do ich próśb – mówi Ewa Kwiatkowska, dyrektor Hotelu Antares w Gdyni.

– Branża turystyczna jest gałęzią gospodarki, która szczególnie w Gdyni odgrywa kluczową rolę. To często rodzinne biznesy prowadzone przez małe i średnie podmioty, które budują potencjał i klimat naszego miasta. Są też niezbędne przy organizacji wielkich wydarzeń kulturalnych i sportowych, z jakich słyniemy. Dlatego warto okazać im wsparcie. Miasto wdrożyło już pakiet rozwiązań, które mają pomóc gdyńskim przedsiębiorcom – to m. in. zwolnienia z czynszu czy lokalnych podatków. A dodatkowa drobna cegiełka od Państwa, w postaci nieodwoływania rezerwacji, ułatwi im przeczekanie tej trudnej sytuacji – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Akcję #ZmienTerminNieOdwoluj wspierają także: Polska Organizacja Turystyczna oraz Ministerstwo Rozwoju.

W zakładce Gdynia Turystyczna można znaleźć dane kontaktowe do gdyńskich hoteli, obiektów kulturalnych, czy gastronomicznych.