Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
DLA MIESZKAŃCÓW

Zamknięte plaże, bulwar i parkingi

Plaża zamknięta do odwołania // fot. gdynia.pl

Plaża zamknięta do odwołania // fot. gdynia.pl

01.04.2020 r.

Od 1 kwietnia 2020 w związku z epidemią koronawirusa oraz ostatnimi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podjął kolejne decyzje o zamknięciu wybranych przestrzeni publicznych. Tym razem zakaz wstępu dotyczy miejskich plaż i bulwaru Nadmorskiego.

W celu zminimalizowania ryzyka tworzenia się zgromadzeń i zachęcenia mieszkańców do pozostania w domach, w zeszłym miesiącu w Gdyni zostały zamknięte place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu i molo w Orłowie. 

W środę, 1 kwietnia władze miasta podjęły kolejne kroki w walce z pandemią. Wprowadzono zakaz wstępu na plażę i niezwykle popularny bulwar Nadmorski. Zamknięty został także parking przy Gdyńskim Akwarium, a od jutra nie będzie dostępu do parkingu przy ulicy Orłowskiej i przy Polance Redłowskiej.
Wszystkie ograniczenia obowiązują do odwołania.

 - Gdynianie podchodzą do nakładanych ograniczeń z dużym zrozumieniem i wykazują się w tych dniach ogromną odpowiedzialnością i cierpliwością. Od dziś zmuszeni jesteśmy zamknąć do odwołania między innymi bulwar Nadmorski i miejskie plaże. Ustawiamy barierki od strony ulicy Prusa, przy wjeździe na parking, a także zamykamy parking przy ulicy Zawiszy Czarnego. Z kolei na plażach i w parkach - wszędzie tam, gdzie jest to możliwe pod względem technicznym, pojawią się tabliczki informacyjne „Zamknięte do odwołania" – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
  • Plaża zamknięta do odwołania // fot. gdynia.pl
  • Plaże w Gdyni zamknięte do odwołania // fot. gdynia.pl
  • Plaże w Gdyni zamknięte do odwołania // fot. gdynia.pl
  • Plaża zamknięta do odwołania // fot. gdynia.pl