Dla mieszkańców

Zaszczep się i wygraj!

Grafika Loterii. Na granatowym tle biały napis

Każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szanse wygrać nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Czekają pieniądze, samochody i hulajnogi. // mat. gov.pl

30.06.2021 r.

Szczepienia przeciw COVID-19 to szansa na powrót do normalności oraz okazja... na wygraną. Każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szanse zdobyć nagrody w loterii Narodowego Programu Szczepień. Na szczęśliwców czekają pieniądze, samochody i hulajnogi. Loteria rozpocznie się w czwartek, 1 lipca.


Loteria potrwa od 1 lipca do 30 września. Udział w niej jest bardzo prosty. Wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu. Trzeba też mieć ukończone 18 lat. Do loterii można się zgłaszać poprzez Internetowe Konto Pacjenta (IKP) na stronie www.pacjent.gov.pl. Drugi sposób to telefon na infolinię 989. Aby się zarejestrować, należy wyrazić zgodę na udział w loterii.

Warto sprawdzić, czy na IKP jest nasz aktualny numeru telefonu komórkowego. To ważne, ponieważ w przypadku wygranej właśnie na ten numer przyjdzie powiadomienie SMS. Zwycięzcy otrzymają także wiadomość SMS z banku PKO BP. Będzie ona zawierać kod umożliwiający wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będzie można wypłacić także w oddziale PKO BP.

Loteria. Materiały gov.pl

Każda w pełni zaszczepiona osoba ma cztery szanse na wygraną. Do zdobycia są: nagroda natychmiastowa, tygodniowa, miesięczna oraz  finałowa.

Nagrody natychmiastowe – codziennie do wygrania:

- nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co pięćsetnej uprawnionej osobie. Za to co dwutysięczna osoba dostanie 500 zł. Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi ponad 14 mln zł.

Nagrody tygodniowe – 12 losowań w każdą środę. Do zdobycia:

- 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych,
- 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot.

Nagrody miesięczne – 3 losowania w czasie trwania loterii. Do wygrania:

- 6 nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. złotych,
- 6 samochodów osobowych marki Toyota Corolla.

Nagrody finałowe – losowanie odbędzie się 6 października. Na szczęśliwców czekają:

- 2 nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł,
- 2 samochody osobowe marki Toyota C-HR.

W przypadku losowań (tygodniowych, miesięcznych, finałowego) wyłonienie laureatów odbywa się za pomocą certyfikowanego urządzenia losującego. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej w ciągu 2 dni roboczych od dnia losowania.

Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Szczegóły dotyczące loterii, w tym terminy losowań oraz regulamin, będą dostępne od 1 lipca na stronie www.gov.pl/szczepimysie/loteria.

Jak zapisać się na szczepienie


Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 zajmuje tylko chwilę. Można to zrobić poprzez:
  • bezpłatną infolinię 989,
  • stronę pacjent.gov.pl,
  • SMS o treści SzczepimySie pod numer 880 333 333,
  • pobliski punkt szczepień.

Szczegółowe informacje na temat rejestracji do punktów szczepień powszechnych w Gdyni oraz niezbędne kwestionariusze są dostępne w specjalnej zakładce #GDYNIASIESZCZEPI na stronie gdynia.pl.

Źródło: gov.pl