DLA MIESZKAŃCÓW

Zdalne lekcje w VI LO

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

07.09.2020 r.

W LO Nr 6 w Gdyni wczoraj wieczorem ujawniono przypadek kolejnego zakażenia koronawirusem wśród uczniów. W związku z tym Sanepid podjął decyzję o skierowaniu na kwarantannę kolejnych nauczycieli, a  wskutek tego dyrektor szkoły, Ewa Śliwińska w porozumieniu z prezydentem miasta  zwróciła się do Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zaopiniowanie przejścia liceum w tryb pracy zdalnej w okresie do 11 września br.

Opinia pozytywna została wydana w niedzielę, 6. września.  W szkole był przyjęty i przestrzegany regulamin na czas epidemii.

Uczniowie, którzy tak niedługo po wakacjach zostali ponownie rozdzieleni, zostaną otoczeni przez szkołę maksymalną troską.

Osoby, które z powodu przymusowej kwarantanny czują się źle psychicznie, mogą korzystać z pomocy psychologa. Dorośli powinni w takiej sytuacji dzwonić do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, tel. 58 622 22 22, a młodzież korzystać z telefonu zaufania pod numerem 116111.

Przedsiębiorcy  poszukujący wiedzy o zasiłku przysługującym za czas kwarantanny mogą jej zasięgnąć w Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości pod numerem 58 668 20 10.