Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia
DLA MIESZKAŃCÓW

#zostanwdomu i przeżyj koncertowe emocje

Gdyńska Szkoła Filmowa przypomnie ubiegłoroczne koncerty na czerwonych schodach przy Gdyńskim Centrum Filmowym // fot. Anna Rezulak

Gdyńska Szkoła Filmowa przypomnie ubiegłoroczne koncerty na czerwonych schodach przy Gdyńskim Centrum Filmowym // fot. Anna Rezulak

17.04.2020 r.

Muzyczna uczta z Gdyni przed monitorem komputera? Teraz to możliwe. Gdyńska Szkoła Filmowa przypomni ubiegłoroczny cykl koncertów „Rebel Babel & GSF on Stairs”. Wystąpili podczas nich znani artyści i aktorzy – L.U.C., Maria Sadowska, Bisz, Xxanaxx czy Anna Dereszowska i Magdalena Kumorek - wraz z orkiestrą Rebel Babel Ensemble. Wszystko uwiecznili studenci gdyńskiej Filmówki. Fragmenty koncertów będą udostępniane w sieci. Na pierwszy ogień poszła „Ballada o pancernych”. Kolejne fragmenty będą się pojawiać już wkrótce.

Wszystko zaczęło się w lipcu ubiegłego roku. Wtedy na czerwonych schodach przy Gdyńskim Centrum Filmowym odbył się pierwszy koncert z cyklu „On Stairs”. Międzynarodowa, nieograniczona orkiestra Rebel Babel Ensemble – zespół, który podróżuje po świecie, łącząc młodych muzyków z lokalnych orkiestr i big bandów z wybitnymi artystami, rozgrzała wtedy publiczność do czerwoności. Zagrali z nią: L.U.C., Bisz i Maria Sadowska. A całość utrwalili studenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Teraz to wszystko można przeżyć jeszcze raz i to bez wychodzenia z domu. Fragmenty występów będą się pojawiać na facebookowym profilu i kanale YouTube Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

To wszystko w odcinkach, ponieważ nie możemy się z Wami teraz widzieć na żywo. Mam nadzieję, że w ten sposób nadrobimy braki i wyślemy do Was dużo pozytywnej energii – zaprasza Łukasz L.U.C. Rostkowski, jeden z inicjatorów projektu.Na dobry początek rozbrzmiała „Ballada dla pancernych” w wykonaniu Marii Sadowskiej i L.U.C.-a wraz z orkiestrą. Ten fragment jest już dostępny w sieci. Co 3-4 dni będą się pojawiać kolejne muzyczne odsłony tamtego wydarzenia. Udostępnione zostaną także fragmenty pozostałych koncertów z cyklu „On Stairs”, gdzie wystąpili Xxanaxx, Anna Dereszowska oraz Magdalena Kumorek wraz z Rebel Babel Ensemble.Koncerty na schodach


Koncerty na czerwonych schodach to była wspólna inicjatywa zastępcy dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej - Jerzego Radosa oraz kompozytora, tekściarza i laureata Paszportu Polityki - Łukasza L.U.C. Rostkowskiego. Odbyły się w lipcu, sierpniu i wrześniu ubiegłego roku.

Podczas występów artyści biorący udział w projekcie prezentowali swoją twórczość, wzbogaconą o orkiestrowe aranże oraz ulubione utwory muzyczne z historii polskiego kina. We wrześniowej odsłonie aktorki Anna Dereszowska i Magdalena Kumorek wyśpiewały utwory Krzysztofa Komedy.

Wszystkim koncertom przewodziła Rebel Babel Ensemble - to międzynarodowy projekt łączący muzyków, solistów i kompozytorów.