Gdynia Buduje

100 nowych ławek na Bulwarze

Na bulwarze Nadmorskim w Gdyni pojawiło się 100 nowych ławek // fot. M. Mielewski

Na bulwarze Nadmorskim w Gdyni pojawiło się 100 nowych ławek // fot. M. Mielewski

05.01.2023 r.

Na bulwarze Nadmorskim w Gdyni w ostatnich dniach pojawiło się 100 nowych ławek. To inwestycja zrealizowana w ramach zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego.

– Na odcinku między plażą miejską a aleją Piłsudskiego ustawionych zostało 100 nowych ławek betonowo-drewnianych. Nowe elementy małej architektury spełniają standardy dostępności naszego miasta, co na pewno przełoży się na komfort seniorów. Około 30 ławek posiada podłokietniki, są więc przystosowane do potrzeb osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami. Dzięki zmianom, spacery i spędzanie czasu na bulwarze Nadmorskim będą jeszcze wygodniejsze i przyjemniejsze – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta.

widok na bulwar nadmorski z góry, widoczne ławki, morze i deptak
Część ławek, które zostały zdemontowane w ostatnich dniach i nie były zniszczone, zostały przeniesione w inne lokalizacje, między innymi na drugą część bulwaru Nadmorskiego czy na Skwer Kościuszki.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni zakupił również około 40 szt. nowych ławek metalowo-drewnianych, które zostaną ustawione na terenie gdyńskich dzielnic.

- Nowe ławki pojawią się między innymi na terenie Orłowa, Wzgórza Św. Maksymiliana, Pogórza czy Babich Dołów. Zadanie jest finansowane ze środków Rad Dzielnic, które wskazały lokalizacje – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Montaż nowych elementów małej architektury w dzielnicach rozpocznie się w najbliższym czasie.

Koszt wykonanych prac na Bulwarze Nadmorskim to około 311 000 tys zł, środki pochodzą z Budżetu Obywatelskiego.