Gdynia Buduje

Bezpiecznie i wygodnie ul. Harcerską

nowa nawierzchnia, asfalt, kostka chodnikowa i droga

Wyremontowana nawierzchnia na ul. Harcerskiej // fot. ZDiZ

30.11.2022 r.

Zakończył się remont nawierzchni ul. Harcerskiej. Prace objęły cały odcinek ulicy, od alei Zwycięstwa do ul. Legionów.

- Roboty drogowe zakończyły się w miniony weekend. Na całym odcinku ul Harcerskiej pojawiła się nowa i równa nawierzchnia, mieszkańcy mogą już korzystać z wyremontowanej drogi bez żadnych utrudnień  – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Prace na ul. Harcerskiej zostały przeprowadzone na odcinku od alei Zwycięstwa do ul. Legionów i polegały na frezowaniu starej nawierzchni i ułożeniu nowej.

- Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni wykonał roboty w ramach prac utrzymaniowych. Poza wymianą nawierzchni, przeprowadzona została również naprawa wpustów deszczowych. Przed nami jeszcze wymalowanie oznakowania poziomego, te prace są uzależnione od warunków pogodowych  – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Do 1 grudnia potrwa z kolei remont nawierzchni ul. Boisko. Na czas prac, wdrożony został ruch jednokierunkowy oraz obustronny zakaz zatrzymywania się i postoju. Roboty są realizowane przez ZDiZ w ramach prac utrzymaniowych.


ulica, nawierzchnia, znak drogowy Prace na ul. Boisko rozpoczęły się w środę 30 listopada // fot. Marcin Mielewski ZDiZ

W grudniu zakończą się również prace polegające na modernizacji ul. Siewnej. Inwestycja zakłada wymianę nawierzchni jezdni oraz budowę chodnika. Zadanie jest realizowane ze środków inwestycyjnych Rady Dzielnicy Wielki Kack na lata 2019-2023. W przyszłym miesiącu zakończą się też trwające prace na Cmentarzu Wojennym w Redłowie. Na zlecenie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni powstają tam nowe alejki oraz nawierzchnia dwóch placów. Środki na ten cel, Miasto Gdynia otrzymała od Wojewody Pomorskiego.