Gdynia Buduje

Budowa obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej nr 33 na Oksywiu

budynek Szkoły Podstawowej nr 33 na Oksywiu oraz boisko // mat.prasowe UM Gdyni

budynek Szkoły Podstawowej nr 33 na Oksywiu oraz boisko // mat.prasowe UM Gdyni

24.02.2023 r.

Poznaliśmy trzech potencjalnych wykonawców, którzy złożyli oferty w przetargu na budowę boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 33, ul. Godebskiego 8 w Gdyni. Przed nami szczegółowa analiza ofert, wszystkie z nich mieszczą się w założonym budżecie miasta, który na tą inwestycję wynosi 2 105 661,92 zł brutto.


- W ubiegłym roku Szkoła Podstawowa nr 33 zyskała nowoczesną halę sportową. Budowa zewnętrznego kompleksu sportowego dopełni metamorfozę przestrzeni na Oksywiu, z której z pewnością skorzystają uczniowie i mieszkańcy północnej dzielnicy Gdyni – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Cieszy fakt, że wszystkie trzy oferty, mieszczą się w założonym przez nas budżecie – podkreśla wiceprezydent.

W ramach inwestycji na Oksywiu powstaną: boisko do gry w piłkę nożną z trawy syntetycznej otoczone piłkochwytami, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej wraz z trybunami dla publiczności oraz rozbieg i skocznia do skoków w dal. Ponadto na terenie inwestycji pojawią się nowe schody, chodniki, mała architektura oraz zagospodarowanie zieleni. Część tej kompleksowej realizacji to zasługa projektu realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Gdynia złożonego przez panią Wiktoria Janas. Odpowiedzialny za zadanie jest Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Gdyni.

- Konsekwentnie rozwijamy infrastrukturę sportową przy placówkach oświatowych. To bardzo kompleksowe działania, z których zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy będą mogli korzystać przez wiele lat! Powstające obiekty na Oksywiu to kolejne miejsca w Gdyni, które zwiększą możliwości uprawianie różnych dyscyplin sportowych – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
Oferty w postępowaniu przetargowym złożyli:

  • ELSIK Sp.z o.o. z Żukowa - 1499 370,00 zł brutto;
  • Auto Sport Sp. z o.o. spółka komandytowa z Cieszenia - 1503 847,20 zł brutto;
  • FB Jelcz Sp. o.o z Chwaszczyna- 2 062 685,21 zł brutto.
Kwota jaką miasto zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia to: 2 105 661,92 zł brutto.

Podczas analizy ofert zamawiający wyznaczył następujące kryteria oceny ofert i ich wagą: cena oferty brutto – 60%, okres udzielonej gwarancji – 20%, doświadczenie osoby skierowanej do realizacji zamówienia w budowie boiska o nawierzchni z trawy syntetycznej – 10%, doświadczenie osoby skierowanej do realizacji zamówienia w budowie obiektu zewnętrznego o nawierzchni poliuretanowej – 10%. Wymagany czas realizacji inwestycji to 120 dni od dnia podpisania umowy, w tym wykonanie robót budowlanych łącznie ze zgłoszeniem gotowości do odbioru.