Gdynia Buduje

Budowa obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej nr 33 na Oksywiu – umowa podpisana

Budynek Szkoły Podstawowej nr 33 na Oksywiu oraz boisko // mat.prasowe UM Gdyni

Budynek Szkoły Podstawowej nr 33 na Oksywiu oraz boisko // mat.prasowe UM Gdyni

Gdynia podpisała umowę z firmą ELSIK sp. z o.o. z Żukowa, która wybuduje boiska sportowe przy Szkole Podstawowej nr 33 na Oksywiu. Koszt inwestycji to 1499 370,00 zł brutto, a czas jej wykonania to 120 dni.


- Budowa zewnętrznego kompleksu sportowego dopełni metamorfozę przestrzeni na Oksywiu, z pewnością posłużą zarówno uczniom, jak i mieszkańcom północnej dzielnicy Gdyni – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Ponadto czas wykonania pozwoli na skorzystanie z nowych obiektów już kolejnym roku szkolnym – podkreśla wiceprezydent.

W ramach inwestycji na Oksywiu powstaną boisko do gry w piłkę nożną z trawy syntetycznej otoczone piłkochwytami, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej wraz z trybunami dla publiczności oraz rozbieg i skocznia do skoków w dal. Ponadto na terenie inwestycji pojawią się nowe schody, chodniki, mała architektura oraz zagospodarowanie zieleni. Część tej kompleksowej realizacji to zasługa projektu realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Gdynia złożonego przez panią Wiktoria Janas. Odpowiedzialny za zadanie jest Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Gdyni.

- Konsekwentnie rozwijamy infrastrukturę sportową przy placówkach oświatowych. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Szkoła Podstawowa nr 33 zyskała także nowoczesną i wielofunkcyjną halę sportową. W nowym budynku powstała sala gimnastyczna z trybunami, sala fitness, pokój nauczycielski, szatnie, zaplecze sanitarne, techniczne i magazyn ze sprzętu - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Dzięki powstającym boiskom uczniowie i mieszkańcy zyskają wspaniałe miejsce na rozwój aktywności i sprawności fizycznej na świeżym powietrzu - podkreśla wiceprezydent.


  • ikonaOpublikowano: 22.03.2023 13:00
  • ikona

    Autor: Dorota Matejczyk-Waletko (d.matejczyk-waletko@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.03.2023 16:54
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona