Gdynia Buduje

Druga baza LIZUD z halą solną

Hala solna // fot. ZDiZ w Gdyni

Hala solna // fot. ZDiZ w Gdyni

Trwa budowa drugiej bazy technicznej Letniego i Zimowego Utrzymania Dróg, która powstaje na działce gminnej przy ul. Północnej w Gdyni. Prace dobiegają końca, zakończył się już montaż hali solnej.

- Baza zlokalizowana przy ul. Północnej poprawi logistykę oraz skróci czas dojazdu pługo-posypywarek do północnych dzielnic Gdyni. To optymalizacja czasu i kosztów obsługi. Jesteśmy na ostatniej prostej jeśli chodzi o realizację tej inwestycji. Zakończył się montaż ostatniego elementu, czyli hali solnej – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Warto podkreślić, że aktualnie wszystkie zadania, również te w dzielnicach północnych, realizuje dział LIZUD-u Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni, działania mają na celu zabezpieczenie przejezdności dróg, ciągów pieszych oraz rowerowych w okresie zimowym.

– Do tej pory w ramach kompleksowej inwestycji zamontowano już wszystkie instalacje wodociągowe i elektryczne, zbudowano zaplecze biurowo-socjalne, wiatę magazynową i obsługi codziennej pojazdów. Zakończył się również montaż hali solnej, do końca tygodnia hala będzie wyposażana, prowadzone będą również prace wykończeniowe. Następnie zgłosimy zakończenie budowy drugiej bazy LIZUD i przystąpimy do odbiorów zgodnie z zapisami umownymi – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Baza północna, która powstaje na obszarze o powierzchni 0,7 ha, będzie odpowiedzialna za obsługę około 118,5 km dróg w Gdyni podzielonych na 7 tras. W sezonie zimowym będzie tam stacjonowało 8 pługo-posypywarek, a w sezonie letnim 2 zamiatarki i 1 polewaczka. Hala solna o powierzchni około 300 m2 pomieści ok. 1000 ton soli drogowej.

  • ikonaOpublikowano: 08.02.2022 13:46
  • ikona

    Autor: Magdalena Wojtkiewicz (m.wojtkiewicz@zdiz.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 08.02.2022 15:17
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona