Gdynia Buduje

Hala sportowa przy SP nr 33 – zaprojektuj i wybuduj!

Wizualizacja inwestycji przy SP 33, mat. prasowe

Wizualizacja inwestycji przy SP 33, mat. prasowe

18.06.2020 r.

„Zaprojektuj i wybuduj” jest procedurą, która umożliwia szybką realizację inwestycji. Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek podjął decyzję, że w takim trybie zostanie wybudowana hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 33. Działanie jest możliwe, dzięki opracowaniu projektu funkcjonalno-użytkowego, który powstał na zlecenie Wydziału Inwestycji. Gdynia właśnie ogłosiła przetarg na realizację tego zadania.

- Gdynia i sport to naturalne połączenie, które tworzy świetną drużynę z edukacją, a miasto od lat stawia na rozwój oraz aktywność fizyczną, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Przy szkole na Oksywiu powstanie nie tylko hala sportowa z prawdziwego zdarzenia, ale także dwa boiska i siłownia zewnętrzna. Chcemy stworzyć fantastyczne miejsce aktywności dla uczniów i mieszkańców – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Wykonawca, który zostanie wyłoniony w przetargu będzie realizował zadanie na bazie przygotowanego projektu funkcjonalno-użytkowego, który określa parametry oraz szczegółowo opisuje inwestycję. Dzięki opracowaniu znana jest wartość kosztorysowa planowanych prac, obejmującą pełne nakłady na działania przygotowawcze, nadzór autorski oraz roboty budowlane i dostawy.

- Szkoła Podstawowa nr 33 leżąca w sercu Oksywia jest w trakcie największej w historii placówki rozbudowy infrastruktury. Niedawno cieszyliśmy się z ukończenia termomodernizacji, a dzisiaj rozpoczynamy budowę wyczekiwanej hali sportowej. Będzie to niezwykle nowoczesny obiekt, dla którego głównym założeniem jest funkcjonalność i dostosowanie do potrzeb uczniów – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.Hala sportowa będzie się składała z jednokondygnacyjnego budynku o powierzchni zabudowy 1607 m2, powierzchni użytkowej ok. 979 m2 i wysokość hali 7 m. W miejscu planowanego budynku, znajduje się aktualnie utwardzone boisko. Obiekt będzie wybudowany w północno-zachodniej części działki w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej sali gimnastycznej. Budynek hali zostanie połączony ze szkołą parterowym łącznikiem.

Przy szkole powstanie bezpieczny i nowoczesny obiekt sportowy, z salą gimnastyczną z trybunami, salą fitness, pokojem nauczycielskim, 4 szatniami, zapleczem sanitarnym, technicznymi i magazynem sprzętu. Boisko główne ma mieć możliwość dzielenia na trzy części, systemem kotar grodzących, pojawi się na nim także sportowy system informacyjny w postaci tablicy wyników oraz zegara elektronicznego. Hala dostosowana zostanie do osób z niepełnosprawnościami, zgodnie ze Standardami Dostępności dla miasta Gdyni. Na terenie całego obiektu zamontowane zostanie energooszczędne oświetlenie LEDowe.

- Budowa hali gimnastycznej i realizacja pozostałych zewnętrznych obiektów sportowych są bardzo oczekiwane przez całą społeczność szkolną. Z pewnością przyczyni się to do podniesienia jakości edukacji w każdym wymiarze. Nasza szkoła w ostatnim czasie przeszła kompleksową termomodernizację, a ulica Godebskiego przy której się znajduje została przebudowana. Cieszy mnie fakt, kolejnych inwestycji skierowanych zarówno do uczniów jak i mieszkańców Oksywia - mówi Bogusław Moszczyński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 33

Nowa hala sportowa to nie koniec dobrych informacji dla Szkoły Podstawowej nr 33. Do zakończonej przebudowy ul. Godebskiego i termomodernizacji budynku szkoły należy dodać budowę przyszkolnych obiektów sportowych, za ich realizację odpowiada Gdyńskie Centrum Sportu. Obecnie trwa sprawdzanie odebranej dokumentacji projektowej - boiska są finansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego.

Hala sportowa ma powstać w trybie „ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ”, a wykonawca zrealizuje ją na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego. Opracowana dokumentacja pozwoli na sprawne zrealizowanie tego wyczekiwanego obiektu. Szczegóły przetargu zostaną ogłoszone dzisiaj  stronie BIP. 

wizualizacja inwestycji przy SP 33, mat. prasowe