Gdynia Buduje

Kolorowa metamorfoza placu zabaw

Nowe urządzenia zabawowe na zmodernizowanym placu zabaw przy ul. Wieluńskiej // fot. ZDIZ

Nowe urządzenia zabawowe na zmodernizowanym placu zabaw przy ul. Wieluńskiej // fot. ZDIZ

09.11.2020 r.

Nowoczesne urządzenia zabawowe, bezpieczne nawierzchnie oraz małą architekturę - to wszystko znajdą najmłodsi mieszkańcy na zmodernizowanym placu zabaw przy ul. Wieluńskiej. W efekcie współpracy władz miasta, rady dzielnicy Mały Kack oraz Zarządu Dróg i Zieleni udało się przebudować popularne miejsce osiedlowych spotkań i zabaw.

- Mamy kolejny fantastyczny punkt zabaw na mapie Gdyni. Jesienna aura sprzyja, więc nowy plac zabaw z pewnością zachęci najmłodszych mieszkańców Małego Kacka do odwiedzin. Znajdą tu różnorodne urządzenia zamontowane na bezpiecznych nawierzchniach. Przebudowa placu została zrealizowana zgodnie z gdyńskimi standardami dostępności, co oznacza, że jego przestrzeń jest przyjazna m.in. dla osób mających problemy z poruszaniem. Wygodny chodnik i utwardzone nawierzchnie placu z pewnością ułatwią komunikację opiekunom z wózkami - podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Nowe urządzenia zabawowe na placu zabaw // fot. ZDiZ

Co nowego pojawiło się na placu zabaw:

 •  wykonano różnorodne nawierzchnie: żwirowe, syntetyczne, z kostki betonowej oraz trawiaste,
 • zamontowano różnorodne urządzenia: huśtawki dla starszych i młodszych dzieci, piaskownicę z interaktywnym panelem i sklepikiem, stolik z sitkiem, bujak w kształcie auta, przeplatankę „kwiatki”, labirynt, tuby do rozmawiania, grę podwórkową „biedronka”, zestaw zabawowy wyposażony m.in. w ściankę wspinaczkową, podesty, zjeżdżalnię, panele edukacyjne, zjazdy rurowe, drążki gimnastyczne,
 • wykonano ogrodzenie z trzema furtkami,
 • zainstalowano ławki z oparciami i podłokietnikami, ławkę młodzieżową, stojaki rowerowe oraz kosze na odpady.

Obok placu zainstalowano popularny zjazd linowy o długości 24 metrów.

Zjazd linowy o długości 24 m // fot. ZDiZ

- Zmodernizowany plac zabaw jest idealnym dopełnieniem funkcjonującego tu boiska i siłowni pod chmurką. Duzi i mali mieszkańcy Małego Kacka mają teraz do dyspozycji nowoczesną przestrzeń sportu, zabaw i rekreacji. Jestem przekonany, że ten punkt przy ul. Wieluńskiej będzie tętnić życiem przez cały rok - mówi Sebastian Jędrzejewski, radny miasta.

- Na terenie inwestycji prowadzone są ostatnie prace porządkowe. Przed nadchodzącym weekendem plac zabaw będzie w pełni przygotowany na odwiedziny najmłodszych użytkowników – podkreśla Urszula Kubicka- Formela, która nadzorowała tę inwestycję z ramienia Zarządu Dróg i Zieleni.

Przebudowę placu przeprowadziła firma Green Poland z Gniewowa, która zrealizowała już wiele podobnych inwestycji na terenie całej Gdyni.

Modernizacja kosztowała 307 847, 50 złotych.
 • Boisko do koszykówki sąsiadujące z placem zabaw // fot.ZDiZ
 • W kompleksie sportywm przy placu zabaw jest też siłownia "pod chmurką" // fot. ZDiZ
 • Boisko do piłki nożnej w kompleksie sportowym przy ul. Wieluńskiej // fot. ZDiZ
 • Pomarańczowe i czerwone tablice interaktywne // fot. ZDiZ
 • Piaskownica z tablicą interaktywną i sklepikiem // fot. ZDiZ
 • Huśtawki bocianie gniazdo i ławeczka // fot. ZDiZ
 • Gra podwórkowa "biedronka" // fot. ZDiZ
 • Wygody chodnik prowadzący do placu umożliwi ławty dojazd wózkiem // fot. ZDiZ