Gdynia Buduje

Modernizacja chodnika przy ul. Warszawskiej

Chodnik i słupki wygradzające po prawej stronie ul. Warszawskiej w kierunku ul. Morskiej. Fragment przy skrzyźowaniu z ul. Wolności // fot. #dzielnicewGdyni

Chodnik i słupki wygradzające po prawej stronie ul. Warszawskiej w kierunku ul. Morskiej. Fragment przy skrzyźowaniu z ul. Wolności // fot. #dzielnicewGdyni

07.09.2020 r.

Zarząd Dróg i Zieleni wykorzystuje sprzyjające warunki pogodowe i zaplanował rozpoczęcie kolejnych prac drogowych. W ich efekcie, w październiku, mieszkańcy Działek Leśnych będą mogli wygodniej i bezpieczniej poruszać się po chodniku wzdłuż ulicy Warszawskiej.

- To kolejna „piesza” inwestycja, którą rozpoczynamy w tej połowie roku. Od połowy sierpnia na ulicy 3 Maja trwa wymiana chodnika na odcinku od ul. 10 Lutego do ul. Batorego. Teraz drogowcy wejdą na ok. 150-metrowy odcinek chodnika znajdującego się przy ulicy Warszawskiej. Wyremontowana zostanie jego prawa część w kierunku ul. Morskiej. W efekcie tej inwestycji mieszkańcy Działek Leśnych będą mogli wygodniej i bezpieczniej dojść do biblioteki miejskiej czy zlokalizowanych tu lokali usługowych. Ta inwestycja z pewnością podniesie jakość codziennej komunikacji pieszej w tym rejonie Gdyni – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Inżynierowie z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni deklarują rozpoczęcie prac remontowych w środę 9 września w godzinach porannych. Roboty będą prowadzone po jego prawej stronie ul. Warszawskiej (w kierunku ul. Morskiej) na odcinku pomiędzy ul. Słupecką a ul. Wolności.

W pierwszym etapie inwestycji zostanie przeprowadzona rozbiórka istniejącego chodnika, krawężników i obrzeży. W kolejnej fazie będzie wykonane korytowanie pod konstrukcję chodnika. Następnie ekipa remontowa przystąpi do ustawienia nowych krawężników i obrzeży. Ostatnim elementem modernizacji będzie wykonanie podbudowy i ułożenie nowej nawierzchni z kostki betonowej i kamiennej.

- Standardowo przy tego typu modernizacjach przewidujemy wyłączenie z ruchu chodnika. Oczywiście zagwarantujemy mieszkańcom możliwość dojścia do budynków. Z kolei miejscowe zawężenie jezdni, po stronie remontowanego chodnika, wykluczy parkowanie aut. Dlatego też zwracamy się  do kierowców, aby na czas remontu nie parkowali pojazdów w tym rejonie – apeluje inż. Tomasz Delekta, który z ramienia ZDiZ będzie nadzorował tę inwestycję.

Prace remontowane mają zakończyć się w pierwszej połowie października br.

Szacowany koszt remont to 200 000 zł