Gdynia Buduje

Na Chwarznie-Wiczlinie oświetlono kolejne ulice

Budowa oświetlenia na ul. Kardynała Wyszyńskiego, mat. Dzielnice#wGdyni

Budowa oświetlenia na ul. Kardynała Wyszyńskiego, mat. Dzielnice#wGdyni

13.10.2020 r.

Zakończyła się budowa oświetlenia na kameralnej ulicy Kardynała Wyszyńskiego na Chwarznie-Wiczlinie. Ten popularny dzielnicowy trakt spacerowy zyskał 15 energooszczędnych i nowoczesnych lamp w technologii LED.

Zadanie było częścią kompleksowego projektu, który obejmował oświetlenie szeregu ulic, m.in. Tęczowej, Zbyszka z Bogdańca czy Faustyny. Ze względu na specyfikę i możliwości przeprowadzenia prac działania inwestycyjne na ul. Kardynała Wyszyńskiego podzielono na dwie części.

- Systematycznie budujemy i modernizujemy oświetlenie, czego doskonałym przykładem jest zakończona właśnie inwestycja na Chwarznie-Wiczlinie. Po raz kolejny w postępowaniu przetargowym wyłoniliśmy wykonawcę, który złożył ofertę dużo poniżej zakładanego budżetu - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Ten rok jest przełomowy w kwestii świetlnych inwestycji w ramach umowy z Energa S.A. na ulicach zaświeciło już 5658, doświetlamy 100 przejść dla pieszych, aktualnie realizowane są także inwestycje m.in. na ulicy Jana Kazimierza, na skwerze Kościuszki, bulwarze Nadmorskim oraz trwają prace przygotowawcze w dzielnicach, które przystąpiły do programu wymiany opraw LED - podkreśla wiceprezydent.

Miasto na realizację tego zadania zamierzało przeznaczyć kwotę 177 235,23 zł brutto.
W postępowaniu przetargowym złożono sześć ofert, a wybrany wykonawca PROTEL Firma Usługowo Produkcyjna Tomasz Kopacz zaoferował cenę 104 550,00 zł brutto, prace rozpoczęły się lipcu i w zadeklarowanym czasie 10 tygodni inwestycja została zrealizowana.

- Mieszkańcy Chwarzna-Wiczlina bardzo często podkreślają, jak ważne jest dla nich realizowanie inwestycji związanych z nowoczesnym oświetleniem. W przypadku ul. Wyszyńskiego bliskość terenów leśnych powoduje, że już we wczesnych godzinach popołudniowych zwiększa się zaciemnienie, jednak zaraz po włączeniu lamp, miejsce robi się bardzo urokliwe. To ważne, aby utrzymać dynamikę nowych inwestycji oświetleniowych, które są synergią działań gdyńskiego samorządu, Rady Dzielnicy i środków Budżetu Obywatelskiego - mówi Jakub Ubych, radny miasta.

nowe oświetlenie na ulicy Kardynała Wyszyńskiego na Chwarznie-Wiczlinie
 
Pod koniec 2019 roku mieszkańcy Chwarzna i Wiczlina, w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego, zyskali 177 lamp z oświetleniem LED wzdłuż głównych arterii drogowych dzielnicy. Zakończyły się także inwestycje oświetleniowe na ulicach Kormorana, Perkoza i Śliskiej, Kardynała Wyszyńskiego, w trakcie realizacji jest projekt na ulicy Jana Kazimierza.