Gdynia Buduje

Nowa nawierzchnia na parkingu przy SKM Leszczynki

Nowa nawierzchnia na parkingu przy SKM Leszczynki, trwające roboty drogowe, widoczny samochód oraz układanie nawierzchni asfaltowej

Nowa nawierzchnia na parkingu przy SKM Leszczynki // fot. M. Mielewski

07.03.2023 r.

Wygodniej i bezpieczniej – tak będzie na parkingu przy przystanku SKM Leszczynki, gdzie trwa właśnie wymiana nawierzchni. Prace zakończą się jeszcze w tym tygodniu.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni rozpoczął wymianę nawierzchni na placu postojowym we wtorek (7.03), prace wykonywane są w ramach pierwszego etapu zadania realizowanego ze środków Rady Dzielnicy Chylonia. 

- O remont nawierzchni parkingu wnioskowali mieszkańcy. Zadanie realizujemy ze środków Rady Dzielnicy Chylonia otrzymanych od gminy w tej kadencji, w ramach zadań inwestycyjno-remontowych. Remont nawierzchni to jedynie pierwszy etap całego zadania. Kolejnym krokiem będzie wykonanie projektu organizacji ruchu, polegającej na wyznaczeniu bezpiecznego przejścia dla pieszych, strefy „Kiss and Ride” oraz dodatkowych miejsc postojowych – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Na czas prac parking nie jest dostępny. Po ich zakończeniu mieszkańcy Gdyni znów będą mogli z niego korzystać.
- Wśród mieszkańców to bardzo wyczekiwana inwestycja, z parkingu na co dzień korzysta wielu gdynian, którzy mieszkają w okolicy, robią zakupy lub przesiadają się do komunikacji miejskiej - mówi Ewa Krym, Radna Miasta Gdyni

Cały projekt zakłada:

  • strefę K&R – Kiss and Ride (Pocałuj i jedź), w której postój powyżej 15 minut nie będzie dozwolony,
  • przejście dla pieszych przecinające parking na wskroś,
  • parking i plac przed sklepem,
  • parking przed zakładem fryzjerskim, wprowadzenie na obszarze parkingu strefy zamieszkania.

- W tym miejscu występuje bardzo duże natężenie ruchu pieszego i kołowego. Celem zadania jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa poruszania się od stacji SKM Leszczynki w kierunku ul. Chylońskiej – mówi Marek Dąbkowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Chylonia.

Koszt wszystkich prac to około 665 tys. zł.  Całe zadanie zostanie wykonane w tym roku.