Gdynia Buduje

Oksywskie ulice z nowym oświetleniem

Oksywskie ulice z nowym oświetleniem, lampy LEd-owe fot. pixabay

Oksywskie ulice z nowym oświetleniem, lampy LEd-owe fot. pixabay

16.05.2022 r.

Na ulicach Miegonia i Muchowskiego na Oksywiu pojawi się nowoczesne i energooszczędne oświetlenie. Zamontuje je firma usługowa PROTEL z Luzina. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 12 tygodni.

– Kolejne miejskie przestrzenie będą bezpieczniejsze i zyskają energooszczędne oświetlenie LED-owe – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Dobra informacja jest taka, iż zamierzaliśmy przeznaczyć na to zadanie 330 540,57 zł brutto, a oferta w postępowaniu przetargowym opiewała na kwotę 264 450,00 zł brutto. Oszczędności będziemy mogli przeznaczyć na realizację innych inwestycji w mieście – dodaje wiceprezydent.
 
W ramach zadania zostaną przeprowadzone roboty ziemne i elektryczne. Przewidziano też ułożenie przepustów z rur ochronnych, montaż słupów oświetleniowych z oprawami oraz szafki oświetleniowej i czujnika zmierzchowego, a także napowietrznej linii oświetleniowej. Nowe słupy oświetleniowe zostaną zabezpieczone powłoką antyplakatową. Po ich zamontowaniu zaplanowano odbudowę nawierzchni, uporządkowanie zieleni oraz odtworzenie trawników i ich pielęgnację.

projekt nowego oświetlenia na ulicy Muchowskiego i Miegonia na Oksywiu, mat. Wydział Inwestycji  

– Rada Dzielnicy Oksywie przystąpiła do programu wymiany drogowych opraw oświetleniowych w Gdyni, w którego ramach na terenie naszej dzielnicy pojawi się nowe energooszczędne oświetlenie – mówi Mateusz Kolera, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Oksywie. – Cieszą nas kolejne świetlne inwestycje, które poprawią bezpieczeństwo w naszej najbliższej okolicy – podkreśla.

 
To kolejne tego typu działania. Przypomnijmy, że w kwietniu br. miasto wybrało wykonawców inwestycji mającej na celu wymianę drogowych opraw oświetleniowych w Gdyni. Jest ona realizowana we współpracy z radami dzielnic. Inwestycja obejmie dzielnice, taki jak: Chwarzno-Wiczlino, Dąbrowa, Karwiny, Cisowa, Działki Leśne, Grabówek, Leszczynki, Obłuże, Oksywie, Pustki Cisowskie-Demptowo i Pogórze. W jej ramach na ulicach miasta pojawi się 752 opraw typu LED.
 
Dzięki nowym lampom miasto zaoszczędzi nawet 30% energii elektrycznej. Inwestycja zwiększy też bezpieczeństwo mieszkańców.