Gdynia Buduje

Są chętni na przebudowę ul. Uranowej na Pogórzu

Ul. Uranowa na Pogórzu oraz skrzyżowanie z ul. Rtęciową fot.dzielnice#wGdyni

Ul. Uranowa na Pogórzu oraz skrzyżowanie z ul. Rtęciową fot.dzielnice#wGdyni

27.07.2021 r.

Przebudowa ul. Uranowej w Gdyni coraz bliżej. Wpłynęły cztery oferty na realizację tej inwestycji. Poprawi ona bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników ruchu drogowego.


Pełna nazwa inwestycji to: „Budowa ul. Uranowej w Gdyni wraz z dowiązaniem do istniejącego układu drogowego”.

– To kolejna inwestycja, którą realizujemy na Pogórzu. wiemy już, kto wybuduje schody, które połączą dwie części tej dzielnicy. W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy wykonawcę przebudowy ulic Metalowej i Rogali, a dziś otworzyliśmy oferty związane z przebudową ul. Uranowej – wymienia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. I dodaje: – Warto podkreślić, że będzie to kompleksowa inwestycja. Finalnie mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej jezdni, chodników czy oświetlenia. Przebudowana zostanie także instalacja podziemna.

W ramach inwestycji pojawi się nowy układ drogowy. Powstaną: jezdnia, chodniki i zjazdy. Będą także elementy uspokojenia ruchu. Wysokość istniejącej nawierzchni zostanie wyregulowana. Ponadto na modernizowanym obszarze pojawi się: nowoczesne oświetlenie w technologii LED, mała architektura i zieleń. Co istotne, zaplanowano również budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej oraz sieci wodociągowej. Remont odbędzie się na odcinku od skrzyżowania z ul. Rtęciową.

– Budowa ul. Uranowej na Pogórzu to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców tej okolicy. Kolejna część dzielnicy zyska nie tylko nową infrastrukturę drogową i oświetlenie, ale przede wszystkim kanalizację deszczową. Bardzo się cieszę, że dzięki temu poprawi się jakość życia i bezpieczeństwo mieszkańców – mówi Elżbieta Sierżęga, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Otwarcie ofert odbyło się we wtorek, 27 lipca. Wpłynęły cztery propozycje w przedziale od 2 263 648,18 do 3 169 710,00 zł brutto. Złożyli je:

  • Wodkan-Grzenkowicz sp. z o.o. – 3 169 710,00 zł brutto (okres wykonania zamówienia: 15 tygodni);
  • Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. – 2 263 648,18 zł brutto (16 tygodni);
  • HydroMag sp. z o.o. – 2 533 542,63 zł brutto (20 tygodni);
  • WPRD Gravel sp. z o.o. – 2 718 140,25 zł brutto (26 tygodni);

Kwota, jaką miasto zamierza przeznaczyć na realizację inwestycji, to 2 395 398,35 zł brutto
Zgodnie z procedurą oferty zostaną dokładnie przeanalizowane, po czym nastąpi wybór wykonawcy inwestycji.